Az úgynevezett civil szervezetek is beszálltak a háborúpárti kommunikációba. A Helsinki Bizottság legfrissebb jelentése szerint, amelyet a The Hill amerikai politikai hírportál szerzett meg, az Egyesült Államoknak teljesen újra kell gondolnia az Oroszországhoz való hozzáállását, és Moszkvát a globális biztonságra jelentett „tartós” fenyegetésnek kellene bélyegeznie.
A jelentés stratégiájának egyik kiemelt célja, hogy biztosítsa Ukrajna győzelmét az Oroszország elleni védelmi háborúban, masszív katonai és humanitárius segítséget kérve Kijev számára, és lehetővé téve, hogy az ukrán fegyveres erők mélyen Oroszországba csapjanak le az Egyesült Államok által biztosított fegyverekkel
– emeli ki a The Hill.
A jelentés elveti a Vlagyimir Putyin elnökkel való megegyezés lehetőségét, és hibának tekinti, hogy az elmúlt három évtizedben az amerikai politikusok nagyrészt az együttműködésre törekedtek Oroszországgal. Az atomháború kitörésének fenyegetését elintézik annyival, hogy egy olyan terv kidolgozására szólítanak fel, amely az esetleges nukleáris fenyegetések és támadások kezelésére és az azokra való reagálásra irányul.
A Helsinki Bizottság jelentése lényegében egybevág azzal, amit Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hangoztat: Moszkvát térdre kell kényszeríteni, ehhez pedig kellenek a nyugati nagy hatótávolságú fegyverek, és a kormányok engedélye, hogy azokkal mélyen az orosz hátországban is csapást mérhessenek. Azaz még véresebb legyen a háború.
Ez azonban nem elegendő, az ukrán győzelemhez a háborúban álló ország legnagyobb problémáját is meg kellene oldani: a katonák hiányát. Erre Soros György kínált megoldást egy korábbi írásában. A tőzsdespekuláns saját honlapja tanúsága szerint már 1993-ban azt fejtegette, hogy a „kelet-európai élőerő” csökkentené a NATO-országok számára „a hullazsákok kockázatát”. Magyarán: áldozzuk fel a kelet-európaiakat, hogy a Nyugatot minél kevésbé érintse a háború.
A háborúpárti milliárdosnak ugyanis mindennél fontosabb Vlagyimir Putyin legyőzése. Senkit és semmit nem spórol az ügyben. Mint fogalmazott:
Mellesleg a kelet-európai élőerő és a NATO technikai képességeinek kombinációja nagymértékben növelné a partnerség katonai potenciálját, mert csökkentené a NATO-országok számára a hullazsákok kockázatát, ami a legfőbb korlátja a cselekvési hajlandóságuknak. Ez egy életképes alternatíva a fenyegető világrendetlenséggel szemben.
Ráadásul nem a Helsinki Bizottság az egyetlen civil szervezet, amely beállt az Oroszország elleni harcba. Nemrégiben több mint kétszáznyolcvan szervezet írta alá azt a nyílt levelet, amely a szankciók fokozását követelte, hogy elérjék Oroszország gazdaságának megroppanását. Az aláírók között szerepelt többek között a német Deutsche Umwelthilfe, a belga LINGO (Leave it in the Ground Initiative), a dán Green Transition Denmark, a kanadai Climate Action for Lifelong Learners (CALL), az amerikai For a Better Bayou és a litván VsĮ Ziedine ekonomika. Az ukrán civil szervezetek pedig a hadsereg támogatására szólítottak fel.
Mint arról korábban beszámoltunk, a Soros-hálózat aktívan szervezi a Nyugat háborúba lépését és a háborús pszichózis fenntartásának is aktív résztvevői a Soros György által támogatott szervezetek.
A Soros-birodalom trónörököse, Alex Soros is gyakran tart eligazítást a háborúval kapcsolatban a kijevi vezetőknek.
Borítókép: Szétlőtt ház Ukrajnában (Fotó: Anadolu via AFP)