Drogügybe keveredett egy volt EP-képviselő fia – nemzetközi razziában tartóztatták le

Nemzetközi drograzziában tartóztatták le Marie Arena volt EP-képviselő fiát és további tizennégy embert. A belga hatóságok egy nagyszabású nyomozás eredményeként csaptak le a kábítószer-kereskedelemmel gyanúsított csoportra, amelynek állítólag nemzetközi kapcsolatai is vannak.

Forrás: Brussels Signal2025. 02. 04. 20:53
Marie Arena Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A belga szocialista politikus, Marie Arena volt európai parlamenti képviselő fiát, Ugo Lemaire-t egy nagyszabású nemzetközi kábítószer-ellenes nyomozás során tartóztatták le – számolt be róla a Brussels Signal. 

A brüsszeli ügyészség február 3-i sajtóközleménye szerint a belga szövetségi igazságügyi rendőrség házkutatásokat tartott több vallon településen, köztük Liège-ben és Namurban. Az akció célja egy Spanyolország és Belgium között működő, nagyszabású cannabiskereskedelmet lebonyolító bűnszervezet felszámolása volt. A hatóságok összesen tizenöt gyanúsítottat vettek őrizetbe, köztük több olyan személyt is, akiket korábban már elítéltek kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények miatt.

A belga La Dernière Heure értesülései szerint Ugo Lemaire-t február 3-án hallgatta ki a vizsgálóbíró, aki végül úgy döntött, hogy hivatalosan is vádat emel ellene és letartóztatásba helyezi.

A nyomozás szoros kapcsolatban áll az Európai Parlamentet érintő korrupciós botránnyal, a hírhedt Katar-gate-tel. Mint ismert, a hatóságok tavaly nyáron razziát tartottak Arena és családja hat különböző ingatlanjában. Akkor Ugo Lemaire lakásán több mint 280 ezer euró készpénzt találtak. Bár a hatóságok nem tudták közvetlenül összekapcsolni ezt a pénzt az EP korrupciós ügyeivel, a botrány tovább mélyítette a szocialista politikus körüli gyanút.

Lemaire egy BRC&Co nevű cég társalapítója volt, amely a CBD-alapú termékek – vagyis a pszichoaktív hatóanyagától megfosztott cannabis – forgalmazására szakosodott. A rendőrség az őrizetbe vétele során a vállalat székhelyén is házkutatást tartott.

A Brussels Signal szerint az ügyészi nyomozást az vonta maga után, hogy a hatóságok feltűnően sok spanyolországi utazást regisztráltak Lemaire részéről. A rajtaütés során a készpénz mellett számítógépes eszközöket, járműveket és GPS-nyomkövetőket is lefoglaltak. Két spanyol rendszámú autót a drogkereskedelemmel összefüggésben már korábban is vizsgáltak.

Marie Arena következetesen tagadja, hogy köze lenne a fia ügyeihez vagy a Katar-gate-hez. A politikus a belga sajtónak nyilatkozva kijelentette:

 Ez az ügy nem érint engem, így nincs mit mondanom róla. Annyit elárulhatok, hogy az én ujjlenyomataimat is rögzítették a rendőrségi kihallgatás során, de azok nem bukkantak fel semmilyen helyszínen

A botrány nemcsak a belga szocialisták hírnevét ássa alá, hanem újabb kérdéseket vet fel az Európai Parlament körüli korrupciós vádakkal kapcsolatban is.

Borítókép: Marie Arena (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.