Tehetetlenek a német rendőrök, a migrációs krízis miatt őrjöngenek

A német rendőrszakszervezet alelnöke, Manuel Ostermann szerint a baloldali pártok elutasították azokat a jogszabályokat, amelyek csökkenthették volna a bevándorlók által elkövetett súlyos bűncselekmények számát. A szakember élesen bírálta a szövetségi kormánykoalíciót a migrációs politika kudarcáért. Kiemelte, hogy a belügyminiszter, Nancy Faeser figyelmen kívül hagyta a szakértői javaslatokat, és politikai okokból akadályozta a biztonsági reformokat.

2025. 02. 05. 8:27
Dühösek és tehetetlennek érzik magukat a német rendőrök a migrációs krízis miatt
Dühösek és tehetetlennek érzik magukat a német rendőrök a migrációs krízis miatt Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A német rendőrség egyre hangosabban követeli a kormánytól a migrációs politika átgondolását, miután az utóbbi időszakban jelentősen megnőtt a bevándorlók által elkövetett súlyos bűncselekmények száma. A Német Rendőrszakszervezet (DPolG) alelnöke, Manuel Ostermann kemény szavakkal bírálta a szociáldemokraták (SPD), a zöldek és a baloldal politikáját, felelőssé téve őket a közbiztonság romlásáért.

Ostermann szerint Nancy Faeser szándékosan figyelmen kívül hagyta azokat a javaslatokat, amelyekkel mérsékelni lehetett volna a migrációs bűncselekmények számát.
Ostermann szerint Nancy Faeser szándékosan figyelmen kívül hagyta azokat a javaslatokat, amelyekkel mérsékelni lehetett volna a migrációs bűncselekmények számát
Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP

Ostermann az X-en közzétett bejegyzésében arra figyelmeztetett, hogy „naponta követnek el csoportos nemi erőszakokat és más súlyos szexuális bűncselekményeket”, amelyek szerinte jelentős részben a bevándorlókhoz köthetők. Az alelnök szerint a kormány lehetőséget kapott arra, hogy szigorítsa a migrációs szabályokat és biztosítsa az állampolgárok védelmét, de ehelyett politikai ideológiai szempontok vezérlik döntéseiket. Ahogy korábban megírtuk, a német parlament pénteken elutasította a CDU migrációs törvényjavaslatát, amely szigorúbb bevándorlási szabályokat vezetett volna be Németországban.

Ezek a bűncselekmények örökre megváltoztatják az áldozatok életét, és mindez elkerülhető lett volna, ha a politikai vezetés a közbiztonságot helyezi előtérbe

– írta Ostermann.

A kormány tudatosan hagyta figyelmen kívül a migráció veszélyeit

A rendőrszakszervezeti vezető különösen élesen bírálta Nancy Faeser szociáldemokrata belügyminisztert, aki szerinte éveken át figyelmen kívül hagyta a rendőri szakértők figyelmeztetéseit. Ostermann szerint a belügyminiszter tudatosan hagyta figyelmen kívül azokat a javaslatokat, amelyekkel a migrációs bűncselekmények számát csökkenteni lehetett volna.

Nancy Faeser hónapokon át nem volt hajlandó meghallgatni a rendvédelmi szerveket. Megkapta a szükséges szakértői véleményeket, de nem cselekedett

– mondta Ostermann egy interjúban. Az alelnök szerint a múlt héten elutasított CDU-s migrációs törvényjavaslat jelentős előrelépést jelentett volna a biztonsági helyzet javításában. A szigorítások között szerepelt volna a családegyesítés korlátozása és a szövetségi rendőrség hatáskörének bővítése a kitoloncolások felgyorsítása érdekében. A baloldali kormánykoalíció azonban ezt a javaslatot elutasította.

A közbiztonság romlása politikai felelősség

A rendőrszakszervezet vezetője arra is felhívta a figyelmet, hogy az elutasított törvényjavaslat hiánya súlyos következményekkel járhat. 

Most az embereknek kell megfizetniük a politikai döntések árát. A közbiztonság romlása egyértelmű politikai felelősség

– jelentette ki Ostermann. A rendőrszakszervezet szerint különösen aggasztó, hogy a baloldali kormányzat nemcsak a migrációs helyzetet kezeli rosszul, hanem a rendőri szervek működését is ellehetetleníti. Ostermann szerint a hatóságoknak nincs elég jogköre a kitoloncolások végrehajtására, miközben a migrációs hullám fokozódik.

A rendőrszakszervezet vezetője hangsúlyozta, hogy az utóbbi hónapok tragikus esetei, köztük az aschaffenburgi kettős gyilkosság is elkerülhető lett volna, ha a döntéshozók időben lépnek. 

Egy afgán menedékkérő egy kétéves gyermeket és az apját késelte halálra egy németországi játszótéren, ami ismét felerősítette a migrációval kapcsolatos vitákat, erről a Magyar Nemzet is beszámolt.

A német kormánynak világosan el kellene magyaráznia az áldozatok hozzátartozóinak, hogy miért nem támogatták a törvényjavaslatot, amely ezt megelőzhette volna

– fogalmazott Ostermann. A rendőrszakszervezet és a konzervatív ellenzék továbbra is nyomást kíván gyakorolni a kormányra, hogy szigorúbb migrációs szabályokat vezessenek be és biztosítsák a rendvédelmi szervek hatékonyabb működését.

Borítókép: Dühösek és tehetetlennek érzik magukat a német rendőrök a migrációs krízis miatt (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.