Franciaországban rengeteg emberrel megcsinálták már, amit Marine Le Pennel, a Nemzeti Tömörülés vezéralakjával – mondta Nógrádi György, aki arra reagált, hogy a bíróság eltiltotta Le Pent a 2027-es francia elnökválasztástól – éppen azután, hogy kiderült, ő a legesélyesebb jelölt. A biztonságpolitikai szakértő kiemelte, hogy miniszterelnököket, jelölteket is tettek már el így láb alól, ez hozzá tartozik már a francia politikához.
Brüsszeli képmutatás, balliberális őrület
Csakhogy ez a jelenség világszerte tapasztalható, elég csak Donald Trump boszorkányüldözésére gondolni, vagy éppen a németországi Alternatíva Németországért (AfD) pártra, amelyet akkor akartak betiltani, amikor veszélyeztette a kereszténydemokraták támogatottságát. Hasonló cipőben járt Matteo Salvini olasz kormányfőhelyettes, akit bíróságra citáltak azért, mert fellépett az illegális migráció ellen, de Alekszandar Vucsics szerb elnököt is hasonló okok miatt akarják eltávolítani, és a magyar kormányt is ezért támadják folyamatosan Brüsszelből – hangzott el a beszélgetés során.

Látjuk azt, hogy a politika minden eszközét fölhasználják arra, hogy megbüntessék azt, aki nem áll be a fősodor mögé. Azt el kell távolítani, be kell mocskolni, és itt kezdődnek a problémák
– fogalmazott Nógrádi György. Mindeközben Brüsszel elnézi a saját embereinek, ha ugyanazt a szigorú migrációs politikát követi, például Donald Tusk lengyel kormányfőnek megengedi Ursula von der Leyen, hogy a belarusz határon visszafordítsa az illegális migránsokat. Még Friedrich Merz leendő német kancellár is megteheti azt, amiért például Magyarországot súlyosan megbüntetik.
Lezüllött Németország
Nógrádi György kitért arra is, hogy Németországban lesújtó bűnügyi statisztikák láttak napvilágot, a bűncselekmények több mint 40 százalékát külföldiek követik el.
Most közzétették országonként, hogy kik követik el a legtöbb bűncselekményt. Elsők a szírek, másodikok az ukránok
– fűzte hozzá a Magyar Nemzet főmunkatársa. Kiemelte, hogy a migránsok, akiket vissza akarna toloncolni Merz, már nem akarnak hazamenni, sem a szírek, sem az afgánok, de az ukránok sem.
„Ha megnézi az egy évvel ezelőtti ukrán felméréseket, ott az ukránok döntő része azt mondta, hogy a háború után hazamegy. Ha megnézi a mostani felméréseket, az ukránok döntő része azt mondja, hogy soha nem akar visszatérni Ukrajnába. 1991-ben még 52 millió lakosa volt, ma kevesebb mint a fele. Hova tűnt közel 30 millió ember?” – tette fel a kérdést.
Háborúpárti találkozó Európában
Pénteken Volodimir Zelenszkij ukrán elnök az úgynevezett hajlandók koalíciójával találkozik, és az európai katonák Ukrajnába küldéséről, valamint a további segélyezésről tárgyalnak majd.

Nógrádi György megjegyezte, hogy ez a két napirendi pont alapvetően kizárja a békekötés lehetőségét, de egyébként is rövid idő alatt elapasztja az európai tartalékokat.
Van egy rossz hírem Zelenszkij számára: Nyugat-Európa pár hónapig tudja Amerikát helyettesíteni fegyverrel, lőszerrel, pénzzel. Utána Nyugat-Európa tartalékai döntően kimerülnek
– jelentette ki a szakértő, aki szerint az ukrán uniós csatlakozás is lehetetlen, hiszen egy romokban lévő országról beszélünk, ahol ráadásul irdatlan mennyiségű pénz tűnt el a zsebekbe, a rendszerszintű korrupció pedig tovább súlyosbítja az állami szféra helyzetét.
Európa biztonsága
A műsorban Nógrádi György azt is megjegyezte, hogy Európa biztonsága rendkívüli mértékben függ attól, hogy mi zajlik a közel-keleti térségben. A szakértő ezt annak kapcsán jelentette ki, hogy Magyarországra látogatott Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök. A közel-keleti országokból ugyanis rengeteg migráns és terrorista áramlott be az utóbbi években Európába.

Borítókép: Nógrádi György , a Magyar Nemzet főmunkatársa (Fotó: Kurucz Árpád)