Herbert Kickl, az FPÖ elnöke határozottan elutasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tervezett bécsi látogatását, és figyelmeztetett, hogy Ausztria nem válhat a háborús propaganda színpadává. Pénteki közleményében úgy fogalmazott, hogy a látogatás „külpolitikai szabálytalanság”, amely ellentétes az osztrák alkotmányos semlegességgel, és egyúttal aláássa az ország biztonságát is.

(Fotó: AFP)
Herbert Kickl szerint Zelenszkij látogatása aláássa Ausztria semlegességét
Kickl szerint különösen aggasztó, hogy a látogatást egy olyan időszakban szervezik, amikor több szereplő is a béketárgyalások lehetőségét keresi. Az FPÖ-elnök „háborús elnöknek” nevezte Zelenszkijt, és hangsúlyozta, hogy ha Ausztria egyoldalúan biztosít neki megszólalási lehetőséget, azzal feladja közvetítői szerepét, és akár célponttá is válhat egy esetleges eszkalációban.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!