Több mint negyvenháromezer pályamű érkezett a Magyarország 365 elnevezésű fotópályázatra, amelynek idei díjátadóját hétfőn este tartották Budapesten, a Millenárison. A 2024-es kiírásban hat kategóriában – természet, táj, építészet, kultúra, sport, életképek – ismerték el a fotóriportereket. Továbbá idén is odaítélték a zsűri különdíját.
Baki Péter, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója örömmel nyugtázta, hogy az idei pályázaton műkedvelők ugyanúgy indultak, mint hivatásos, profi fotóriporterek, mindez pedig rendkívül színessé tette a palettát. Az igazgató kiemelte, hogy a Magyarország 365 nemcsak egy egyszerű pályázat, hanem egyúttal egy igazi közösség is, amelyet a kiíráson elinduló pályázók tesznek azzá. Büszkén említette, hogy a tavalyi pályázatra beérkezett fotográfiákból százharmincat állítottak ki idén a Városligetben, a tárlat pedig a pályázat történetében a leglátogatottabb kiállítás lett.
A héttagú zsűri, amelynek elnöke Kaiser Ottó, tagjai pedig Haris László, Csörögi Dóra, Szalontai Ábel, Potyó Imre, Rizsavi Tamás és Kurucz Árpád voltak, természet kategóriában Daróczi Csaba, táj kategóriában Somogyi Csaba, építészet kategóriában Csudai Sándor alkotását találta a legjobbnak. Kultúra kategóriában Török Máté, sport kategóriában Balogh Dávid, életképek kategóriában pedig Horváth Csaba Tamás lett az első. A zsűri különdíját Czimbal Gyula vehette át.
Cégünk két munkatársa is rangos elismerésben részesült a Magyarország 365 fotópályázaton
Az építészet kategóriában első díjat nyerő Csudai Sándor elmondta lapunknak hogyan született meg a díjazott alkotás.
– A képemen a felállványozott Szabadság-szobor sziluettje jelenik meg ellenfényben. A Nehru partról fotóztam, ott sétálgattam és próbáltam megtalálni a megfelelő szöget, így született meg ez a naplementés kép, amelyet végül a Magyarország 365 a pályázatra beküldtem – mesélte cégünk munkatársa.
Fontosak a visszajelzések, jó érzés, ha ebben a rohanó világban kap egy kis figyelmet az ember
– fogalmazott a fotóriporter az elismeréssel kapcsolatban. Hozzátette: nagyon örül, hogy egy ilyen nívós pályázaton elismerték a munkáját. Mint mondta, jó érzés, hogy méltó módon bánnak a képekkel, és jó platformot biztosítanak a megjelenésre.
A Mediaworks Hungary Zrt. egy másik munkatársát, Makovics Kornélt, a Teol.hu és a Tolnai Népújság fotóriporterét egymás után a harmadik évben díjazták, ezúttal a természet kategória második helyezettjének járó díjat vehette át az Át a sötét oldalra című fotójával, amelyen egy telihold előtt átrepülő vadludat örökített meg.
Kaiser Ottó Balogh Rudolf-díjas fotográfus, a zsűri elnöke a díjátadó zárásaként elmondta, az idei díjazott kollekció a pályázat történetében a legingergazdagabb, s ezek a képek adják vissza leginkább Magyarország sokszínűségét. A jövőre vonatkozóan pedig úgy fogalmazott, hogy nagyravágyó közös álmaik vannak. Hozzátette: az elmúlt hat évben beérkezett mintegy 160 ezer pályamű kitűnő visszaigazolása annak, hogy a Magyarország 365 elnevezésű fotópályázatnak helye és szerepe van a hazai fotográfiában.