
Forrás: ISIS videó
Az Iszlám Állam könyörtelenül leszámolt mindenkivel, aki a legkisebb mértékig mást cselekedett, vagy más volt a véleménye. Mindmáig nem tudjuk, hány embert végeztek ki, hány a térségben élő más vallású embert kényszerítettek prostitúcióra.
A Szíria és Irak területén létrejött államalakulat területe megfelelt Nagy-Britannia területének, és a világ minden részéből áramlottak a szimpatizánsok ebbe a régióba.
A térség sorsfordítónak tűnő eseménye az arab tavasz volt, de sehol sem hozott átütő sikereket.
Németországban megnőtt a szegénység.
A százezer fő feletti nagyvárosokban már elérte a 14 százalékot. A betörések száma évi 25 millió. Az elkövetett bűncselekményekben a külföldiek aránya évről évre növekszik.
A bevándorlók döntő része nem tudott és nem is akart integrálódni, így radikalizálódott. A német elhárítás, az Alkotmányvédelmi Hivatal adatai alapján ma az országban 22 ezer szélsőséges él.
Merkel kancellár a napokban fejezte be három országot érintő fekete-afrikai útját. Tízmillió euróval segíti az országokat, hogy fékezzék le a migrációt. Az eredményt majd meglátjuk.
Az Iszlám Állam szétverése után a politikai realitások alapján Szíria orosz, míg a sokkal fontosabb Irak amerikai érdekszféra lesz. Az oroszok számára csak ez az egy terület maradt meg a Földközi-tenger térségében mint katonai bázis.
Az USA számára Irak a befolyást jelenti az iráni politikára, Izrael segítését, az olaj révén az orosz lehetőségek befolyásolását és sok egyebet.
Az Iszlám Állam elleni harcokban a terrorszervezet tagjainak mintegy fele elpusztult.
A másik fele azonban megpróbál hazatérni. Kérdés, hogy főleg a nyugati országok visszafogadják-e őket. Aki kettős állampolgár, attól az esetek jelentős részében elveszik a nyugati állampolgárságot – csakhogy eredeti államuk sem óhajtja visszafogadni az egykori terroristákat. Aki Irakban marad, azok zömére halálos ítélet vár.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!