Különös „karácsonyi dísszel” egészült ki egy ausztrál család műanyag karácsonyfája. A The Guardian cikke szerint McCormickék egy élő koalát fedeztek fel a feldíszített műfenyőn, mikor hazaértek.
Az Adelaide-ben élő család minden tagja elindult otthonról szerdán, utolsóként a 16 éves Taylah. A lány indulás előtt meggyőződött róla, hogy bezárta a hátsó ajtókat, lekapcsolta a villanyokat, a kutyát pedig kizárta a házból. Ennek ellenére különös meglepetésben volt részük mikor, hazaértek délután hat óra körül.
Azt hiszem a kutya egyből odament a fához és szaglászni kezdett, ez nagyon furcsa volt – mondta Taylah.
Végül felfedezték, hogy a fán egy fiatal koala ül, aki éppen a műanyag leveleket próbálja megenni.
This koala has single handedly saved 2020. Full story up soon on @GuardianAus pic.twitter.com/NGvURdOTuJ
— Matilda Boseley (@MatildaBoseley) December 3, 2020
A család azonnal felhívott egy helyi állatmentő szervezetet, akik eleinte viccnek gondolták a bejelentést. Végül azonban megérkeztek az állatmentők, akik megállapították, hogy a jószág egy három-négy éves, egészséges nőstény. A koalát ezután szabadon engedték egy közeli bokros területen.
A család azt mondta, hogy korábban már többször találtak koalákat a fáikon, de a karácsonyfán eddig egyszer sem. Az állatvédők szerint az állatnak valószínűleg megtetszett a műfenyő kinézete, ezért mászott be a házba egy nyitva felejtett ajtón keresztül.
Valószínűleg így nézhetett ki a műanyag levelek által becsapott koala
Fotó: PEXELS
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Folyamatosan zsugorodnak az új-dél-walesi koalapopulációk
Folyamatosan zsugorodnak a koalapopulációk a délkelet-ausztráliai Új-Dél-Wales államban, ahol a természetes élőhelyeik elvesztése és a bozóttüzek okozta stressz miatt óriási terhelés nehezedik az erszényesek immunrendszerére. „Az adatok szerint a koalapopulációk a terhelhetőségük maximumán működve próbálnak megbirkózni a környezeti változásokkal” – mondta Edward Narayan, a tanulmány egyik szerzője. A Nyugat-Sydney-i Egyetem kutatói több mint 12 ezer olyan koala adatait elemezték, amelyet Új-Dél-Wales állam három „fő koalagócpontjának” egyikéről mentettek ki 1989 és 2018 között.
A vizsgálat szerint a populációk folyamatos csökkenésének elsődleges oka betegség volt – általában a vakságot és meddőséget okozó klamídia -, amelyre az állatok fogékonyabbá váltak a „stresszfaktoroknak való hosszú távú kitettség miatt”.
A PLOS ONE című folyóiratban publikált tanulmány szerint a természetes élőhelyeik elvesztése és a betegségek a „kihalás szélére sodorják” a koalákat.
A helyi közösségi csoportok és önkéntesek sikerrel kikezelték a beteg koalák egy részét, ám Narayan szerint a populációcsökkenés megállítása érdekében „a környezetet kell meggyógyítani és nem az egyes állatokat”.