Karácsony beismerte, szemétkáosz fenyeget Budapesten

Dunaújváros–FTC párbaj az aranyért

Munkatársunktól-MTI
2001.06.17. 22:00

Gyakorlatilag már csak két csapat, a címvédő Dunaújváros és a Ferencváros maradt versenyben az NB I bajnoki címéért a 20. forduló után. A kiesési zónában tömörült a mezőny, a már másodosztályúnak tekinthető Tatabánya mellé csatlakozhat a Debrecen, a ZTE, a Sopron, de még a Videoton is.Ígéretüknek megfelelően a debreceni játékosok kiállták a bentmaradáshoz szükséges három próba közül az elsőt: a szerdai kupasiker után hazai pályán legyőzték a rivális Sopront. A 3-1-es sikerből Kerekes két góllal is kivette a részét, ám meglehet, végzetes hibát követett el. A 64. percben ugyanis – túlzott gólörömért – megkapta második sárga lapját, s ezért kiállították. Ez legalább egymeccses eltiltást jelent, ráadásul Bajzát is hasonló figyelmeztetést kapott, s miután neki ez volt a harmadik, a 21. fordulóban ő sem játszhat. Így a Lokinak Kispesten két góllövő csatára nélkül kellene kiharcolnia az újabb kötelező győzelmet...Amúgy a többi pályán is minden „összejött” a Debrecennek, hiszen kikapott a ZTE és a Videoton. Előbbi az Üllői úton vendégeskedett, s nem meglepetésre 0-1-ről 2-1-re fordított. A Ferencváros azonban Bede játékvezető jóindulatából egyenlített, s ha megkapta, ki is használta az győzelmi esélyt: a 86. percben Dragóner immár szabályos, három pontot eredményező gólt fejelt (3-2). A zalaegerszegiek egyébként azt is számon kérhetik a bírón, hogy miért nem állította ki Szűcs Lajost, amiért szándékosan megütötte Waltnert.Az FTC bajnoki reményei ezzel életben maradtak, miközben címvédésre készül a Dunaújváros. Egervári Sándor legénysége Székesfehérvárott győzte le a Videotont tudatos játékkal.A játéknap legnagyobb meglepetését újra a Győr szolgáltatta. Nem is azzal, hogy legyőzte az Újpestet, hanem azzal, ahogyan. A hazaiak ugyanis már a negyedik percben emberhátrányba kerültek, majd az Újpest a tizenkettedikben megszerezte a vezetést. A Garami-gárda azonban ellenfelénél szervezettebben és tudatosabban futballozva Kenesei két büntetőjével fordított, s akár még bronzérmes is lehet. A lila-fehérek pedig nemcsak bajnoki álmaikról, hanem a nemzetközi kupáról is lemondhatnak.