Negyeddöntőben a válogatott

Görögország 74-63-as legyőzésével csoportja 3. helyén végzett, és bekerült a negyeddöntőbe a magyar női válogatott a franciaországi női Európa-bajnokságon. Rátgéber László szövetségi kapitány csapatának ellenfele a Le Mans-i folytatásban (péntek, 15.30) az A csoport második helyén végzett spanyol együttes lesz. A négy közé jutás azt is jelentené, hogy Magyarország biztos résztvevője lehetne a következő világbajnokságnak.

Fazekas Zoltán
2001. 09. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kosárlabda

Nincs mese, akárhogyan is, de nyerni kell – mondta Rátgéber néhány perccel a görögök elleni találkozó előtt, miközben csapatának tagjai pókerarccal melegítettek a Kispál és a Borz zenéjére, amit egyik kollégánk jóvoltából a helyi szervezők felvettek a sportlétesítmény zenei kínálatába.
Az Eb-re úgy indult a társaság, hogy a görögöket mindenképpen legyőzi, ezenkívül elkap még valakit, és akkor jó esetben megvan a továbbjutás. A helyzet azóta változott, több okból is. Egyrészt hiába nyertek a hölgyek az oroszok és a szlovákok, azaz a csoport talán két legerősebb együttese ellen, tudták, ha az utolsó meccsen veszítenek, kiesnek. Ráadásul az Eb-újonc ellenfél a csehek legyőzésével kedden érte el első sikerét a kontinenstornán, megmaradtak a továbbjutási esélyei, így kettőzött elszántsággal készülődtek a magyarok elleni öszszecsapásra. Ha nyernek, ők jutnak tovább. Kell-e ennél több motiváció egy újoncnak? Feltehetően nem. Szóval nehéz két óra elé néztünk.
Ami a találkozó első tíz percét illeti, a mi szempontunkból minden rendben volt. Csák és Seres százszázalékos pontossággal dobott tíz, illetve tizenkét pontot a mezőnyből, és védekezésben sem voltak problémák. (I. negyed 26-14). Nem úgy a második játékrészben: hirtelen elfogyott a Rátgéber-csapat tudománya. A görögöknél Szaregu és Papailia is belelendült a kosárgyártásba, így pillanatok alatt kiegyenlített, majd a vezetést is átvette a szerény képességű, ám rendkívül lelkes ellenfél. A magyarok játéka szétesett, és hiába toporzékolt a kapitány, a görögök vonulhattak előnnyel az öltözőbe (32-34). A pihenőt követően elsősorban támadásban javultak lányaink: Károlyi, Csák, majd Iványi tripláival hatpontos előnynyel fordulhattak az utolsó játékrészre. Itt már nem volt kegyelem, kijött a két csapat közötti tudáskülönbség, és végül sima, 11 pontos sikert könyvelhettünk el (74-63).
„Nagyon boldog vagyok – lelkendezett Rátgéber László. – Úgy jöttünk Gravelines-be, hogy két meccset akarunk nyerni, szerencsére három lett belőle. A negyeddöntőbeli ellenfelünk, bárki is legyen az, nem jár jól velünk.”

Eredmények, A csoport: Jugoszlávia–Románia 87-61, Lengyelország–Ukrajna 61-57, Franciaország–Spanyolország 69-64. B csoport: Magyarország–Görögország 74-63, Litvánia-Szlovákia 76-63, Oroszország–Csehország 77-54.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.