-KERÉKPÁR-
Kedden az utánpótlás-versenyekkel megkezdődött a liszszaboni országúti kerékpáros-világbajnokság, ahol idén is számos sztár áll rajthoz. Az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt viadal, a profik időfutamversenye, amelyen a legjobb magyar kerékpáros, Bodrogi László is elindul. A legutóbb vb-bronzérmet nyerő bringás csütörtökön bizonyíthatja ismét klaszszisát.
Annak idején rengeteg kemény versenyen vett részt Sipos János volt válogatott kerékpárosunk, az ismert sportriporter, de még ő is elborzadva beszélt a lisszaboni világbajnokság időfutamversenyének pályájáról.
– Ilyen kemény időfutampályát még nem láttam – elemezte a Bodrogira váró körülményeket Sipos. – Kis túlzással egyetlen méter egyenes sincs benne. Kétszáznyolcvan méter a szintkülönbség, de nem is csak az emelkedők teszik nehézzé, hanem a sok kanyar. Akad a pályán egy olyan egyenes is, amelyen akár 90 kilométeres sebességgel is roboghatnak a versenyzők, és ennek a végén egy derékszögű kanyar található. Több helyre olyan lassítókat tettek, mint a Formula–1-es versenyeken. Ezt a pályát kétszer kell majd megtenniük a résztvevőknek, így jön ki 38,7 kilométeres táv. A versenyzés nagy technikai tudást igényel, véleményem szerint az egyenkénti indításos futamokon a szokásoshoz képest sok lesz a bukás. Úgy érzem, ezen a terepen a nemrég véget ért Vueltán, a spanyol körversenyen jól szerepelt kerékpárosok az esélyesek.
Bodrogi László, az olasz Mapei-Quick Step bringása a tavalyi világbajnokságon óriási meglepetésre lett bronzérmes. A Nemzetek Nagydíjában idén ezüstérmes volt, és megnyerte többek között a Riviera körversenyt. A 25 éves kerekes profi pályafutása alatt tizenötször lett első, és jelenleg 78. a világranglistán. A rajt előtti napon úgy nyilatkozott, hogy ez a terep nem a legjobb számára. Ugyan mindent megtesz, hogy világbajnoki bronzérmeshez méltóan szerepeljen, de nem lenne elkeseredve, ha az első tíz hely valamelyikén végezne. Csapata öt különböző időfutam-kerékpárt hozott számára, nagy ügybuzgalommal próbálják, hogy melyik lehet a legmegfelelőbb ezen az úton.
Ukrajna megfenyegette Magyarországot
