Minden női induló döntőbe jutott

MTI
2002. 06. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Váratlan pihenőt kapott a női mezőny a csehországi Usti nad Labemben zajló Európa-bajnokság második napján, mert a selejtező elmaradt. A kontinensbajnokságra harmincnyolcan neveztek, ami meghaladja ugyan a hagyományos 32 fős finálék létszámát, de a szabályok néhány éve már lehetővé teszik, hogy bizonyos határok között rugalmasan kezelhetőek az ilyen esetek. Így lehetőség van arra, hogy csak döntőt rendezzenek. Az egyetlen feladat, amit ilyenkor a szervezőknek meg kell oldaniuk, az a lóállomány biztosítása. A bemutatón kiderült, hogy van annyi megfelelő képességű ló, amennyivel sor kerülhet az emelt létszámú döntőre. A technikai bizottság kedden késő este úgy foglalt állást, hogy nem lenne értelme hat kieső miatt egész nap versenyezni, vagyis a nők csak pénteken, a fináléban mutatkoznak be. A magyar színeket a hagyományos versenyben Vörös Zsuzsanna, Füri Csilla, Simóka Bea és egyéni indulóként Simóka Nóra képviseli.
A kontinensviadal csütörtökön a férfiak döntőjével folytatódik, amelyben indulhat Sárfalvi Péter, Balogh Gábor és Fülep Sándor is. Komplett, azaz háromfős együttessel a magyarok mellett még az oroszok, a litvánok, a svédek és a csehek kerültek a fináléba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.