Lékó Péter 1999 után másodszor nyert a dortmundi sakkversenyen. A tét most a szokottnál is nagyobb volt, a győztes jövőre a profi világbajnoki címért mérkőzhet az orosz Vlagyimir Kramnyikkal.
– Még fel sem tudtam fogni, milyen sikert értem el, csak azt látom, hogy körülöttem mindenki boldog, én pedig rendkívül fáradt vagyok – mondta a magyar nagymester.
Lékó 2000-ben Budapesten rapid párosmérkőzést vívott Kramnyikkal, amelyet 7-5-re elvesztett. A klasszikus, azaz hagyományos időbeosztású játszmákat tekintve viszont pozitív a mérlege a profi világbajnokkal szemben. A Lékó– Kramnyik vb-döntő győztese címegyesítő mérkőzést vív majd a Kaszparov és a FIDE-világbajnok ukrán Ruszlan Ponomarjov közötti összecsapás nyertesével.
Gál Kinga: Von der Leyen agóniája ma bizonyítottan elkezdődött
