Baráti beszélgetésre invitálta csütörtökön délelőtt az újságírókat a Magyar Tornaszövetség vezérkara. A MÚOSZ székházában tartott összejövetelen mutatkozott be a sportág két új vezetője, Szabó András elnök és az új alelnök, a ritmikus gimnasztikai szakág első embere, Hajdú Miklós. A sportvezetők a terveikről szólva elmondták, azokat eleve meghatározza, hogy hazánk az elkövetkező időben több kiemelkedő eseménynek ad otthont.
Ezek közül az elsőre novemberben kerül sor Debrecenben. Itt rendezik meg a tornász-világbajnokságot, amelyre már eddig 58 ország küldte el a nevezését s már biztosnak tekinthető, hogy legalább 250 férfi és 150 női versenyző lép majd a szerekhez az új debreceni sportcsarnokban, amely a terveknek megfelelően épül s nincs akadálya annak, hogy október közepén megrendezzék azt a tesztversenyt, amelyen már minden a vb menetrendje szerint zajlik majd.
Nem kell sokat várni a tornász-vb-t követő kiemelkedő eseményre sem. Jövő áprilisban már az új budapesti sportcsarnok látja vendégül a világ legjobb ritmikus gimnasztikázó hölgyeit. Az egyéni és a csapatverseny mellett olimpiai kvalifikáció is lesz a viadal. A sportág legfrissebb, a debreceni vb-vel összefüggő híre, hogy megérkeztek Németországból Tatára azok a szerek, amelyeken a nagy eseményre készülő kerettagok már gyakorolhatnak az edzőtáborban.
Világbajnokságokra készül az új vezérkar is
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!