Magyarországon a sor a 2008-as labdarúgó Európa-bajnokságra pályázó országok közül, hétfőtől nálunk vizsgálódik az UEFA szakértői bizottsága. A delegáció tagjai (Lars-Christer Olsson igazgató, Jürgen Müller termékmenedzser, Anne King asszisztens, Christophe von Wattenwyl eseménymenedzser, Cees de Bruin bizottsági tag és Mike Lee igazgató) bejárják a lehetséges magyar helyszíneket (Győr, Kaposvár, Székesfehérvár, Miskolc, Debrecen, Szeged és Budapest), hogy pontos képet kapjanak arról, hogyan készül az ország az esetleges Eb-rendezésre. Munkájukat végtanulmányban összegzik, megállapításaiknak nagy szerepe lesz abban, hogy lesz-e esélyünk a decemberi szavazáson.
Bozóky Imre, az MLSZ elnöke szerint nem csökkenti a rendezés esélyeit, hogy a helyszínül szolgáló stadionoknak még csak a terveik vannak készen, elvégre még hat esztendő van az Európa-bajnokságig. Az elnök tehát bizakodik, elsősorban azt reméli, hogy nem csupán üres szólam, amit az UEFA elöljárói hangoztatnak arról, hogy minden eszközzel csökkenteni kell a nyugat- és a kelet-közép-európai térség közötti különbségeket.
A szövetség elnökét támogatja meg Makray Balázs véleménye. Az Euro 2008 projektigazgatója szerint a futballban vezető országokat megrendítette, hogy a játékosok árai és általában a költségek ma már csillagászati összegeket emésztenek fel, ráadásul a televíziós társaságok sem képesek annyit fizetni, mint korábban, így Kelet- és Közép-Európának több esélye van a felzárkózásra, mint korábban.
A két szakember véleményében van igazság, ezzel együtt kérdés, hogy az általuk említett tények befolyással lehetnek, lesznek-e arra, hogy hol legyen az Eb 2008-ban. Az UEFA-bizottság jövő heti látogatása után okosabbak lehetünk, még akkor is, ha a delegáció tagjai nyilván hétpecsétes titokként őrzik majd benyomásaikat. Van, amikor egy-egy gesztusból több kiderül, mint ezer és ezer szóból.
A NATO a fegyverkezési versenyt segíti elő a védelmi kiadások növelésével
