Ismét címvédésre készül a Lyon

-LABDARÚGÁS- A címvédő Olympique Lyon lille-i vendégjátékával ma 20.45-kor elkezdődik a 2003/2004-es francia élvonalbeli bajnokság. Kilenc mérkőzést holnap rendeznek, érdekes párharcnak ígérkezik az AS Monaco–Bordeaux találkozó. A Ronaldinho Barcelonába igazolásával meggyengülő, de a portugál Pauleta érkezésével erősödő Paris SG a Bastia ellen kezd hazai pályán holnap 20 órakor.

MTI
2003. 07. 31. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Franciaországban a nyári, már régóta nem holtszezonnak nevezhető időszak leghosszabb és viharoktól sem mentes története a Paris Saint-Germainhez kötődik. A fővárosi klub legnagyobb sztárja, a világbajnok brazil Ronaldinho ugyanis hetekig „szállította” a híreket a sajtónak, napról napra változott a helyzet, végül az FC Barcelonához igazolt.
Ez elvileg hatalmas érvágás lenne a PSG számára, de valószínű, hogy a vezetők inkább fellélegeztek a különc csillag távozása után. Ráadásul a Ronaldinhóért kapott öszszegből megszerezték a Girondins Bordeaux tavalyi gólkirályát, a portugál Pauletát, aki a pályán kívül inkább visszafogottságával tűnik ki.
A pontvadászat legnagyobb esélyese a kétszeres címvédő Lyon és a bő egy évtizeddel ezelőtti sikerkorszakot megismételni akaró Marseille. Guy Roux együttese, az AJ Auxerre sem esélytelen.
Az 1. forduló programja, ma: Lille–Olympique Lyon, (20:45). Holnap: AS Monaco–Girondins Bordeaux (17:15), Guingamp– Olympique Marseille (20), Auxerre–
Nice (20), Lens–Le Mans (20), Metz–Ajaccio (20), Montpellier– Stade Rennes (20), Paris SG–Bastia (20), Sochaux–Nantes (20), Toulouse–Strasbourg (20).
*
A legjelentősebb átigazolások. Ajaccio: Diomede (az FC Liverpooltól); Bastia: Cauet (Como), Saveljic (Sochaux); Bordeaux: Pochettino (PSG); Lyon: Essien (Bastia), Malouda (Guingamp), Reveillere (Rennes); Marseille: Christanval (Barcelona), Drogba (Guingamp), Mido (Ajax Amsterdam) N’Diaye (Lille), Vachousek (Slavia Praha); Nice: Laslandes (Sunderland); PSG: Cubilier (AS Monaco), M’Bami (Sedan), Pauleta (Bordeaux).

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.