A két Williams ismét beijesztett

Ralf Schumacher és Juan Pablo Montoya, a Williams-BMW két pilótája volt a leggyorsabb tegnap Hockenheimben, a Német Nagydíj első hivatalos időmérő edzésén. Az összetett pontversenyben vezető német Michael Schumacher (Ferrari) kilencedik, a finn Kimi Räikkönen (McLaren-Mercedes) hatodik lett. Baumgartner Zsolt a reggeli teszten – két versenyzőt megelőzve – a kilencedik helyet szerezte meg.

2003. 08. 01. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-FORMULA–1-
Baumgartner Zsolt személyében először volt részese magyar autóversenyző valódi, összehasonlító megmérettetésnek a Formula–1-ben. A Formula–3000-ben induló Coloni-csapat versenyzője – aki ebben az évben hivatalos tesztpilótája a Jordan-csapatnak – a négy istálló részvételével zajló, szokásos péntek reggeli, kétórás teszten 44 kört tett meg a Hockenheimringen, és két másik újoncot megelőzve a kilencedik helyen végzett.
Baumgartner leggyorsabb köre 1:18,912 percesre sikerült, a mögötte végző két Minardi-versenyző közül a dán Kiesa 1:19,413, az olasz Bruni 1:19,865 perc alatt tette meg a 4574 méteres távot. A Minardival első számú pilótája, a holland Verstappen már gyorsabb volt a 21 éves magyar fiúnál (1:18,518), csakúgy, mint a másik két Jordanban ülő olasz Fisichella (1:16,983) és az angol Firman (1:17,518).
„Az elején ugyan akadtak gondjaim az elektronikával, emiatt le is állt az autó, de a csapat gyorsan kiküszöbölte a hibát – mondta Baumgartner a távirati irodának. – A tesztelés végén mindenki elégedetten szólt a teljesítményemről, Eddie Jordan csapatfőnök megdicsért és vállon veregetett. Ami ma a legfontosabb volt a számomra: mindkét Formula–1-es újoncot, Kiesát és Brunit megelőztem.”
Baumgartner a Formula–3000-es időmérő edzésen szintén 9. lett, s az 5. sorból rajtol a mai futamon.
A délutáni Formula–1-es időmérő edzésen a Williams-BMW újra bizonyította: a csapat és pilótáinak célja a világbajnoki cím megszerzése. A szombati kvalifikációs tréning indulási sorrendjéről határozó egyórás gyakorláson Ralf Schumacher és Juan Pablo Montoya utcahosszal előzte meg a mezőnyt, a német pilóta 1:14,427 perces leggyorsabb körideje pedig alig marad el a bátyja, Michael tavalyi első rajtkockás teljesítményétől (1:14,389). Jól szerepelt a két Renault és a két Jaguar: Trulli és Alonso a 3. és az 5., Webber a 4., a Minardiról Jaguarra váltó Wilson pedig a 7. helyen végzett. A McLaren-Mercedes reménysége, a finn Kimi Räikkönen 6. lett, míg a Brit Nagydíjat megnyerő brazil Barrichello és a másik Ferrari-pilóta, a címvédő Michael Schumacher a 8. és a 9. pozícióban zárt.
Ralf Schumacherrel kapcsolatos hír, hogy a sportoló menedzsere, Willi Weber a hét végén megkezdi a tárgyalásokat védence jövőjéről. A „kis Schuminak” 2004 végéig szól a szerződése a Williamsszel. Weber elmondta: számos kapu nyitva áll Ralf előtt, azonban valószínűleg a brit–német istállónál marad. A 28 éves versenyző pedig így nyilatkozott: „Azért jöttem 1999-ben a Williamshez, hogy világbajnoki címet nyerjek ennek a csapatnak.”
A Német Nagydíj mai időmérő edzését 14 órakor, a versenyt holnap, szintén 14 órakor rendezik (tv: RTL Klub). A vb-pontverseny állása: 1. M. Schumacher 69 pont, 2. Räikkönen 62, 3. Montoya 55, 4. R. Schumacher 53, 5. Barrichello 49.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.