A Premier League 22. fordulójában a Manchester United a sereghajtó, a legkönnyebbnek tűnő rivális ellen készülhetett, de ez kevés volt a sikerhez. A Wolverhampton Wanderers hősies játékkal 1-0-ra győzött ellene.
A Wolverhampton gólját a 67. percben a skót válogatott, Kenny Miller szerezte, 18 méterről Tim Howard mellett lőtt a hálóba. A kis csapat 23 év után először győzött a Manchester United ellen. A Wolverhampton mérlege ennek szöges ellentétét mutatta. Mégis, megszületett a meglepetés.
A Manchester utoljára november 30-án a Chelsea otthonában szenvedett vereséget, akkor is 1-0 lett a vége. Azelőtt csak a Fulham és a Southampton győzte le. „Nem játszottunk rosszul – vélekedett Ferguson. – A Wolves gólja megzavarta a csapatot, de ez normális reakció volt. Nem hibáztatok senkit, azért kaptunk ki, mert nem váltottuk gólra a helyzeteinket.”
Rio Ferdinand egyelőre utolsó meccsét játszotta a Manchesterben, kedden megkezdi nyolc hónapos eltiltásának letöltését, amit doppingvétség miatt róttak ki rá, mert szeptemberben nem jelent meg egy ellenőrzésen.
Nicky Butt sem játszik, ő képtelen bekerülni a kezdőcsapatba. A középpályás ezért megkérte a vezetőket, hogy engedjék el. A 28 éves játékos ára ötmillió font, s a Middlesbrough érdeklődött iránta.
Eredmények: Wolverhampton Wanderers–Manchester United
1-0, Bolton–Portsmouth 1-0, Everton–Charlton Athletic 0-1, Manchester City–Blackburn 1-1, Middlesbrough–Leicester 3-3, Southampton–Leeds United 2-1, Tottenham–Liverpool 2-1, Aston Villa–Arsenal 0-2. Chelsea–Birmingham 0-0. Az állás: 1. Arsenal 52 pont, 2. Manchester United 50, 3. Chelsea 46, 4. Charlton 37, 5. Liverpool 32.
Olaszország, 17. forduló. Internazionale–Empoli 0-1, Ancona– Perugia 0-0, AS Roma–Sampdoria 3-1, Bologna–Chievo 3-1, Juventus–Siena 4-2, Reggina–Lecce 1-3, Udinese–Parma 1-1, Modena–Lazio 1-1. A Brescia–AC Milan találkozó lapzárta után fejeződött be. Az állás: 1. AS Roma 42, 2. Juventus 39, 3. AC Milan 36/16, 4. Internazionale 31 (28-12), 5. Parma 31 (26-19), 6. Lazio 29.
Vizsgálat indult Franciaországban a X ellen, mert az algoritmusa alkalmas lehet külföldi beavatkozásra
