Pattogó palotás a jégen

Húsz év után ismét műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokságot rendeznek a magyar fővárosban, tegnap a férfiselejtezővel kezdődött a hétnapos viadal a Budapest Sportarénában. A férfiak selejtezőjében a háromszoros Európa-bajnok orosz Pljusenko tavalyi kűrjével is fölényesen lett első, Tóth Zoltán biztosan jutott tovább.

Salánki Miklós
2004. 02. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

-MŰKORCSOLYA-
Útjelzők hiányában a közönség gyaloglóedzést tartott a Budapest Sportaréna körül; remélhetőleg az információk tára bővülni fog a hét végére, amikor naponta kilencezer nézőt várnak a kontinensbajnokságra. Egyelőre még elég nagy a felfordulás, de szerencsére ennek a jégen semmi nyoma, a férfi műkorcsolyázók selejtezője például percnyi pontossággal zajlott.
Természetesen a nyitó napon még mérsékelt volt az érdeklődés, így csak félezer néző láthatta a helyszínen a műkorcsolya orosz cárjának, Jevgenyij Pljusenkónak világszínvonalú bemutatóját. A háromszoros Európa-bajnok megengedheti magának, hogy a selejtezőben a tavalyi, a csütörtöki döntőben pedig az új kűrjét mutassa be. Egyöntetű a vélemény, hogy a címvédő a régi programjával is nyerhetne, amelyben például egy négyfordulatos ugrás után még két triplát is ugrott hibátlanul.
Ugyanez nem sikerült Tóth Zoltánnak, aki az első ugrásánál, a tripla Axelban hibázott, ami láthatólag megzavarta, elbizonytalanodott, s emiatt több háromfordulatos ugrása csak dupla lett. Ennek ellenére továbbjutása nem forgott veszélyben, csoportjában a 16 induló közül 10. lett. Anyagilag is megéri a döntőbe kerülni, hiszen az egyéni győztesek huszonkétezer dollárt vehetnek át, a párosok harmincháromezret, de még a huszonnegyedik helyezettek is kapnak ezerhatszáz dollárt, amely egy heti zsebpénznek azért nem rossz.
A párosok rövidprogramja előtt, este fél hétkor rendezték meg az ünnepélyes megnyitót, amely látványos palotással kezdődött a hazai jégtáncosok előadásában. A fergeteges bemutató után harminckét szinkronkorcsolyázó hozta be a részt vevő országok zászlaját, majd hivatalosan is megnyitották a kontinensbajnokságot, amely ma a jégtáncosok kötelező programjával és a férfiak rövidprogramjával folytatódik. S hogy milyen nagy az érdeklődés a műkorcsolya Európa-bajnokság iránt, azt jelzi, hogy Lothar Matthäus, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya is bejelentkezett, családostól szeretné megtekinteni a párosok versenyét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.