Himnusz a meccs előtt, himnusz a második félidő felvezetéseként, mi tagadás, addig ez volt a legérdekesebb a mérkőzésen. Miután az Afrikai Nemzetek Kupája elődöntőjének első felvonása felvezetéseként porszem került a gépezetbe (Nigéria nemzeti dalát nem sikerült hallhatóan lejátszani), a második 45 perc előtt is felsorakoztak a játékosok egy himnuszra. Azok a játékosok, akik addig nem sokat mutattak a pályán. Tunézia és Nigéria legjobbjai egy végtelenül unalmas találkozót játszottak addig.
Szerencsére a folytatásban magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a felek, már a kapusoknak is akadt dolguk. A hazaiak inkább kontrákkal operáltak – aztán azon kapták magukat, hogy róluk fordultak le a zöld mezesek… A meglóduló Kanut a védők nem tudták szabályosan szerelni, a büntetőterületen belül buktatták, így a 65. percben tizenegyeshez jutott a Christian Chukwu irányította gárda. Ezt Okocha váltotta gólra, így a nigériaiak közel kerültek a fináléba jutáshoz. A nézők által űzött-hajtott tunéziaiak rögvest mindent egy lapra tettek fel, így még mozgalmasabb lett a találkozó. Kilenc perccel a vége előtt siker koronázta a Lemerre-csapat fáradozásait: Jazirit buktatták a túloldalon, ezt a tizenegyest pedig Badra helyezte a kapuba. A hátralévő időben döntésre próbálták vinni a dolgot a felek, ám nem úszták meg a hosszabbítást.
Ebben egyértelműen Nigéria vitte a prímet, ám a bravúrosan védő tunéziai kapus eszén senkinek nem sikerült túljárnia. Jöhettek tehát a tizenegyesek. A feszült párbajt Tunézia 5-3-ra nyerte, így szombaton az aranyért léphet pályára. Ellenfele a másik elődöntőben Malit 4-0-ra legyőző Marokkó lesz.
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
