Vicente 11-es-, majd Mista akciógóljával 2-0-ra győzött a Valencia Göteborgban a Marseille ellen az UEFA-kupa fináléjában, és ezzel története során harmadszor hódította el a sorozat trófeáját. A derbi kulcspillanata az első félidő ráadásában történt: Mista egy csellel túljutott volna Barthezen, ám a kapus nyújtott lábbal sípcsonton rúgta és buktatta. Collina játékvezető azonnal kiállította a franciát. „Collina tönkretette a mérkőzést – mondta Barthez. – Valóban szabálytalankodtam, de minden olyan gyorsan történt. A játékvezető nem gondolta át a dolgokat, mielőtt kiállított. El tudom fogadni a vereséget, de az ilyen esetek kikészítenek.” A Marseille mestere, José Anigo szerint is szigorú ítélet született. „Jól kezdtünk, az első félidőben inkább a Valenciának volt oka idegeskedni – vélekedett Anigo. – Szerintem túlzás volt a piros lap, más körülmények között Barthez megúszta volna sárga lappal. Attól kezdve nehéz dolgunk volt, túl sok tere lett a Valenciának.” Anigo kollégáját, Rafa Benítezt dicsérte. „Nagyon intelligens edző, a szünet után a lehető legjobb taktikával küldte ki a Valenciát. A vereség ellenére elégedett vagyok. Szép jövő előtt állunk.” Anigo derűlátása ellenére a Marseille-nek nehéz dolga lesz, ugyanis a következő szezonban legfeljebb az Intertotó Kupán keresztül kerülhet a nemzetközi porondra. A hazai bajnokságban egy fordulóval a vége előtt csak a hetedik helyen áll.
A Valencia teljesítette a kitűzött célokat, a Primera divisionban az első helyen végzett, majd elhódította az UEFA trófeáját. „Mindent megnyertünk, és ez nagy büszkeséggel tölt el – mondta Mista. – Nagy önbizalommal várjuk a következő szezont, motiválnak az új sikerek.” Rafa Benítez először a szurkolókat köszöntette: „A győzelmet azoknak a drukkereknek ajánlom, akik itt voltak velünk Göteborgban. Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, nehezen tudtunk a francia védelem mögé kerülni. A kiállítás azonban nyílttá tette az összecsapást, és attól kezdve mi irányítottunk. Örülök, hogy a második félidőben még egy gólt szereztünk. Élvezzük a győzelem minden pillanatát.”
Benítez a jövőről is szót ejtett: „Hol a határa a csapatomnak? A határ az ellenfeleinktől és a saját képességeinktől függ. Szeretnénk további győzelmeket aratni.”
Amedeo Carboni 39 évesen és 43 naposan a legidősebb játékos, aki valaha európai kupafináléban diadalmaskodott. A Valencia olasz védője 1990-ben már nyert trófeát, akkor szintén Göteborgban, a Sampdoriával a KEK-ben győzött. Rafa Benítez mester szerint csapata Carbonival kiegészülve az egyik legrutinosabb tizenegy, de semmiféleképpen sem a legöregebb. „Ez azt jelenti, hogy a jövőben is játszhatunk döntőket, és meg is nyerhetjük azokat.”
Donald Trump és Benjamin Netanjahu munkavacsora keretében tárgyal
