Rekordmezőny, 394 hajó vágott neki pénteken reggel Balatonfüreden a 36. Kékszalagnak, amely Európa legrégebbi tókerülő vitorlásversenye. A leggyorsabban, 11:23:45 óra alatt a Litkey Farkas kormányozta Siemens Mobile teljesítette a légvonalban 150 kilométeres távot, míg a 353 célba érkezett vitorlás közül utolsóként, több mint 35 órás időeredménnyel az Aranyszarvas futott be Balatonfüredre.
A kedvezőtlen időjárás, a gyenge szélerősség miatt Litkeynek a Nemere II. 1955-ös 10:40 órás csúcsát nem sikerült megjavítania, de azért egy rekordot beállított: negyedszer nyerte meg az egyik legrangosabb hazai vitorlásversenyt. Méghozzá döntő fölénnyel, mert a Siemens Mobile több mint egy órát vert a feltörekvő fiatalok irányította hajókra.
A győztes Litkey Farkas elmondta, hogy mind a négy elsőség megszerzése nehéz volt, ezúttal a korszerű Szamuráj Jack és a Blue Star bizonyult veszélyes ellenfélnek. A 22 éves Pulovits Dénes, a Szamuráj Jack kormányosa is elégedett volt az második helyezéssel, megítélése szerint még sok tartalék maradt az új hajójukban. Jövőre csak a hagyományos építésű hajók rajtolhatnak majd a Kékszalagon, s Litkey Farkas nem titkolta, hogy a hét végén ötödikként célba érő Lisával ötödször is győzni szeretne.
Riport a 4. oldalon
Nicolás Maduro: drogkartell-főnök vagy politikus?















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!