Káté Gyulának már véget is ért

–
2004. 08. 17. 18:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az első akadályt – igaz, nem mondható, hogy emlékezetes öklözéssel – még vette az első magyar ökölvívó. A 75 kilós Balzsay Károly, ha nehezen is, de 29-24-es pontozással legyőzte a tunéziai Szahrauit, s bejutott a második fordulóba, ahol szombaton a kubai Despaigne lesz az ellenfele.
Tegnap a 60 kilósok is megkezdték a szereplésüket, köztük az 1997-es budapesti junior vb 57 kilós aranyérmese, az Athénban egy kategóriával feljebb szereplő 22 éves Káté Gyula. Az MTK bunyósa ismert név a nemzetközi mezőnyben, van már Eb- és vb-bronza is a felnőttek között. Ellenfele, a koreai Baik Dzsong Szub ezzel szemben csupán egy vb-ötödik helyet mondhat magáénak. A papírforma tehát, ha a kevés kivételtől eltekintve létezik ilyen az ökölvívásban, magyar sikert ígért.
De csak az, mert a kötelek között az ázsiai volt a jobb. Az első menet elején pillanatok alatt elhúzott 5-1-re. Káténak innen kellett visszatornáznia magát Baik közelébe. Akkor még sikerült is, hiszen
7-6-os magyar vezetéssel ért véget a menet. A folytatásban is a Káténál alacsonyabb, zömökebb testalkatú, gyorsabb, s főleg támadóbb szellemben bunyózó koreai irányított, aminek meg is lett az eredménye: 14-11-es Baik-vezetéssel vonultak a ringsarokba.
A harmadik két perc a lehető legrosszabbul kezdődött: az ellenfél az egypontos hátrányból csinált hatpontos előnyt, s érezni lehetett, ezt már nehéz lesz megfordítani. Így is történt, s a mérkőzés végén az örmény mérkőzésvezető Baik hétpontos – 30-23 – győzelmét hirdette ki, ami azt jelentette, hogy Káté elbúcsúzott a mezőnytől. Még akkor is, ha a meccs után Szántó Imre szövetségi kapitány kritikát fogalmazott meg a koreaival szemben, mondván, „kezdeményező volt a szabálytalankodásban és pontatlanul ütött”. A tény ettől függetlenül tény marad: Káté kiesett.
Ma az 54 kilós Bedák Zsolt lép ringbe a mexikói Martinez ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.