Janics visszatérhet, ha akar

K A J A K - K E N U

2007. 05. 22. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Angyal Zoltán marad a szövetségi kapitány, Janics Natasa jövője azonban továbbra sem egyértelmű – így foglalhatók össze a Magyar Kajak-kenu Szövetség elnökségi ülésén hozott határozatok.
Az immár a teljes női szakágat érintő probléma gyökerét a Fábiánné Rozsnyói Katalin és Janics Natasa közötti torzsalkodás jelenti, ezért ennek megszüntetésére kellett megoldást találni. Egyelőre csak fél megoldást sikerült. Fábiánné tegnap beadta a derekát, az elnökség előtt bejelentette, hajlandó visszafogadni tanítványát a csapatba. Ennek feltételeként azt szabta, hogy Janicsnak ma délután háromkor meg kell jelennie Szolnokon, és fel kell vennie a munkát. Ha erre sor kerül, akkor az egész problémát múlt időbe tehetjük. Fábiánné sakkozhat, hogy milyen párosokat próbál ki és indít a válogatón, újra összeülhet az olimpiai és hatszoros világbajnok Kovács, Janics duó is.
Ám semmilyen garancia sincs arra, hogy a vajdasági születésű versenyző elfogadja edzője békejobbját. S igazán ez az izgalmas kérdés, amiből rajta kívül, tegnap úgy éreztük, senki sem kér. Csonka Gábor, Janics menedzsere vasárnap ugyan úgy fogalmazott, követik a kapitány utasítását, tegnap annyiban pontosított, ő mindent elkövet annak érdekében, hogy védencét jobb belátásra bírja. Arra azonban ő sem mert ígéretet tenni, hogy sikerül meggyőznie a kétszeres olimpiai bajnok kajakost.
A jövőt ráérnénk boncolgatni ma délután három óra után, Janics döntésének ismeretében is, de az elmúlt hónap eseményei alapján nem haszontalan eljátszani azzal a gondolattal, hogy a versenyző nem tér vissza Szolnokra. Erre az esetre a szövetség elnöksége azt az elvet rögzítette, Janics azokban a számokban indulhat az Európa- és a világbajnokságon, amelyekben kivívja a részvételt. (Az egyes és a kettes válogatót három hét múlva külön napon rendezik.) A részletek azonban nincsenek kimunkálva. Mindenekelőtt az vitatott, hogy Janics indulhat-e párosban a válogatón. Azaz persze indulhat, csak az nem mindegy, hogy kivel. A helyzet fonákságát mutatja, hogy ebben a kérdésben Angyal Zoltán és Vaskuti István szakmai alelnök között sem volt egyetértés. A kapitány úgy értelmezte az elnökségi ülésen elhangzottakat, hogy Kovács és Janics ez esetben is összeülhet, Vaskuti szerint Fábiánné szakmai felfogásába viszont ez nem fér bele. Mármint az, hogy a két klasszis alkotta kettes kikerüljön a felügyelete alól, mondván, ő csak azon egységekért vállal felelősséget, amelyeket ő készít fel. Na már most, az lehet még érdekes helyzet, ha Kovács Katalin ekkor is ragaszkodik a pároshoz.
Janics Natasa tehát Kovács Katalin helyzetét is nehézzé teheti, ha akarja. Tegnap csupán menedzserével lépett kapcsolatba, így nem kérdezhettük meg tőle, miként dönt. Egyet még alhatott a dologra. A Világkupa óta édesanyjánál, szülővárosában pihen vagy éppen rágódik. A Bácskapalánka és Szolnok közötti távolság fél nap alatt letudható autóval, ezen tehát nem múlhat a béke. Bár ha útnak indul, félúton, Szegeden még mindig kiszállhat. Az autóból és a csapatból is. Immár végleg.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.