Az Universum Box Promotion képviseltette magát már magyarországi profi gálán, ám olyan magas rangún, mint amilyenre szombaton kerül sor a SYMA-csarnokban, még soha. Kovács István köré 1999-ben a BS-ben, 2000-ben a Fradi-pályán, 2001-ben a Kisstadionban szerveztek programot, a 2002-es debreceni, a 2003-as szegedi és a 2004-es újabb kisstadionbeli eseményen már Erdei Zsolt számított a főszereplőnek. Aztán két év kimaradt, de idén „Madár” újra hazarepült, nyolcadszor megvédeni vb-címét. „Ritka lehetőség, hogy itthon bokszolhatok, nagyobb az elvárás velem szemben, de ezt a terhet a boldogságom ellensúlyozza” – jellemezte mostani emelkedett lelkiállapotát a szombaton késő este hazaérkezett Erdei.
Érdekesség, hogy – amint már beszámoltunk róla – az amerikai kihívó, George Blades régebb óta a magyar főváros vendége, itt végezte az utolsó simításokat. A Honey Boy, azaz Méhecske becenevű, 32 éves bunyós sárga-fekete melegítőjében, fura, hegyes kis fejfedőjével, óriási napszemüvegével gyakorlatilag tényleg méhjelmezbe bújt, mint kiderült, korábbi indianapolisi edzője iránti tiszteletből aggatta magára ezt az eposzi jelzőt. A szokásos rámenős amerikai stílusban válaszolgatott az újságírói kérdésekre, egyszer még Erdei mondandójába is belevágott:
– Méhecske nyer majd, s Madár lehullik a földre!
– Mire alapozza mindezt?
– Arra, hogy ez életem nagy lehetősége, amit ki akarok használni. Ismerem Erdeit, láttam több mérkőzését, ennek alapján nem örülök, hogy vele kell küzdenem, mert nagyszerű bunyós, de ez van, ő a világbajnok.
– Miért hagyott ki két és fél évet pályafutása során?
– Mert mindegyik menedzser el akarta venni a nekem járó pénz felét, és ez nem tetszett. Vártam az alkalomra, ami most eljött. Nem vagyok egy Antonio Tarver, de mindent megteszek azért, hogy győzzek.
Ezzel a véleményével Erdei is egyetértett, aki csak annyit mondott: „A szorítóban az öklök beszélnek!” A sajtótájékoztató az annak otthon adó kaszinó rulettasztalainál ért véget, ahol mindenki sikeresen eljátszotta a neki járó szerencsepénzt. Nyilván inkább a ringben akarnak nyerni.

Nyilvánosságra kerültek azok a kérdések, amelyek miatt Magyar Péter megfenyegette az MNB munkatársát