A kapitány helyettesíti a lábadozó edzőt

Munkatársunktól
2007. 07. 25. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kisebb változásokkal készül az augusztus 8-án kezdődő világbajnokságra a magyar kajak-kenu válogatott. A nőknél az Európa-bajnoksághoz képest változik az ötszáz méteren rajtoló négyes, Patyi Melinda helyett Benedek Dalma ül a hajóba, így a kvartett összetétele a következő: Paksy, Kovács, Fazekas, Benedek.
A férfiaknál az edzői stábon kellett kényszerből módosítani. Séra Miklós, az egyik férfi kajakoscsapat edzője még a múlt héten lett roszszul, azóta már koponyaműtéten is túlesett, s szerencsére egyre jobban érzi magát. Távollétében Angyal Zoltán szövetségi kapitány vezényli a csapat edzéseit. Vereckei Ákost kérdeztük arról, hogy milyen hangulatban zajlanak a tréningek.
– Angyal Zoltán számára nem újdonság, hogy újra motorcsónakba kell ülnie, hiszen húsz évig edzősködött, mielőtt szövetségi kapitány lett. Úgy látom, élvezi is ezt a feladatot, azt pedig érzem, hogy tud bánni a felnőttversenyzőkkel. Azt nem mondhatnám, hogy a csapatunkat nem zökkentette ki a kerékvágásból Séra Miklós váratlan betegsége, de természetesen mindent megteszünk annak érdekében, hogy a világbajnokságon jól szerepeljünk – mondta a kétszeres olimpiai és hatszoros világbajnok.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.