Svéd ellenfelük másodedzője, bizonyos Peter Wettergren a Győr elleni bajnokin kémkedve a DVSC-ből külön kiemelte a roppant ügyes, gyors mozgású, labdabiztos baloldali középpályást. Milyen gondolatsort indított meg önben e dicséret?
– Örültem neki, hiszen egy futballista számára nagyon nagy elismerés, ha így fedezi fel az ellenfél. Lázban égek, remélem, sikerül is bizonyítanom, nem úgy tervezem, hogy a vonal mellett játszom le a meccset. Leóval szerencsére életveszélyes a balszárnyunk.
– Wettergren ugyanakkor csak
a posztját jegyezte meg, a nevét nem…
– Így van, de remélem, a meccs után a nevemet is tudni fogja. Vagy inkább a csapatunk nevét, mert az fontosabb. Ha olyan eredményt érnénk el, hogy a visszavágón már nem kellene izgulnunk, biztosan megemlegetnék Debrecent.
– Létezik ilyen eredmény? Pontosabban természetesen létezik, de el is érhető?
– Persze. Ha nem kapunk gólt, de rúgunk kettőt, legyen akármilyen félelmetes a borasi stadion vagy szokatlan a műfű, nincs az az isten, hogy 2-0-ról kiessünk.
– Bárcsak már ott tartanánk. De a nemzetközi mérkőzések egészen más tempójú, intenzitású futballt követelnek. Hogyan tud erre itthon, magyar ellenfelekkel szemben felkészülni az NB I-ben lassan egyeduralkodó DVSC?
– Hát, igen, erre elsősorban fejben kell felkészülni. Mert Magyarországon tényleg előfordul, hogy különösebb megerőltetés nélkül nyerünk, külföldön viszont mindig a maximum kell, és esetleg az is kevés. Olyan csapatot ugyanis találunk, amelyik technikailag, taktikailag képzetlenebb nálunk, de hogy futásban és akarásban nekünk kell felzárkózni mindenki mellé, az vitathatatlan.
Két Svenssonnal. A ma 20.45-kor kezdődő debreceni mérkőzés vendége, az 1904-ben alapított Elfsborg ötszörös svéd bajnok (1936, 1939, 1940, 1961, 2006), 16 forduló során szerzett 28 pontjával jelenleg is vezet, igaz, csak azért, mert vetélytársainál egy vagy két mérkőzéssel többet játszott. Legnagyobb ásza a 30 éves, 78-szoros válogatott középpályás, Anders Svensson, aki két világbajnokságon is részt vett. A borasi gárda a BL-selejtező első körében 0-0-s idegenbeli nyitány után 1-0-s hazai győzelemmel búcsúztatta az északír Linfieldet, a továbbjutást érő gólt a kisebb megszakítással közel tíz éven át Angliában profiskodott Mathias Svensson szerezte. Rajta és névrokonán, Anders Svenssonon kívül még öt játékosnak van válogatott múltja, közülük a japán apától származó Stefan Ishizaki a legnagyobb ígéret. Ő három éve egy rövid kitérő erejéig az olasz Genoában is játszott, majd 2005-ben a norvég Valerengától igazolt mostani csapatába. Az együttesben három idegenlégiós is szerepel, a finn Jari Ilola, a francia Leandre Griffit és az angol James Keene.
Ettől az egy hozzávalótól lesz igazán jó a csirkeraguleves
