A Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEMFI) sportért felelős államtitkára az V. Országos Edzői Kongresszuson mondott beszédében kitért rá: az államtitkárság több mint két héttel a november 15-i határidő előtt elkészült a sporttörvény kodifikációs részével. A munka nagyságát és komolyságát érzékeltetve rámutatott, hogy az anyaghoz 33 oldalnyi módosító javaslatot tettek.
Czene Attila közölte, hogy a tervezetet a sport- és turizmus bizottság nyújtja be az Országgyűlésnek, a társadalmi vitára december végéig lesz lehetőség. Hozzáfűzte: szeretnék, ha ahhoz sok észrevétel, javaslat érkezne.
Az államtitkár utalt rá: a sporttörvény célja, hogy a sport civil oldalának visszaadják a kezdeményezést, a jogokat, amivel el tudják dönteni, milyen prioritást állítsanak fel például az állami támogatások elosztásában.
Megismételni a pekingi eredményeket
Czene Attila a jövő évi ötkarikás játékokkal kapcsolatban hangsúlyozta, biztos benne, hogy a megszerzett kvóták száma hamarosan meghaladja a százat – jelenleg ez a szám 77 –, és reméli, a Magyarország színeiben Londonba utazó versenysportolók száma eléri a 140-et. Szavai szerint ez az előző olimpiáknál szerényebb részvétel lenne, de a cél az, hogy a pekingi eredményeket az érmek számában megismételjék a magyarok.
Felhívta ugyanakkor a figyelmet arra, hogy a következő időszak nemcsak az olimpiáról szól, hanem arról is, hogy a stabil, sportbarát jogszabályi háttér megteremtése mellett elegendő lehetőséget, teret és forrást biztosítsanak a sport többi területének, köztük az iskolai és szabadidősportnak, az utánpótlásnak, a nem olimpiai sportágaknak, és egyebek mellett a hátrányos helyzetűek sportolásának támogatására is.
Az államtitkár az MTI-nek szólt arról is, hogy a kormány idén az elmúlt két évtized legmagasabb állami támogatását adta a sportnak. Ez az összköltségvetést tekintve több mint 30 milliárd forintot jelentett.
Rámutatott, mivel a sport a jelenlegi komoly gazdasági kihívások ellenére is kiemelt terület, a NEFMI büdzséjén belül a sport költségvetési támogatása 2012-ben is tartja majd az idei 23 milliárd forintos emelt szintet, és a kormány jövőre plusz 570 millió forintot is biztosít a londoni olimpiai és paralimpiai költségekre.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!