Az olimpia bojkottálásra szólítják fel a sportolókat

„Az indiai sport »megsebesülne«, ha az ország sportolói távol maradnának a londoni olimpiától.”

TK
2011. 12. 06. 13:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Haragjukat az váltotta ki, hogy a brit szervezők szponzorációs megállapodást kötöttek egy Indiában rossz emlékeket ébresztő vegyipari céggel.

A Union Carbide vállalat bhopali üzeméből 1984. december 3-án 40 tonna mérgező metil-izocianid szabadult el. Több tízezren haltak meg és közel 100 ezerre tehető a sérültek, megbetegedettek száma, ráadásul a térségben megnőtt a halva szülések és a fogyatékkal vagy rákbetegséggel születettek száma. Az eddig több száz millió dolláros kártérítést fizető indiai kormány az ország olimpiai bizottságát arra kérte: járjon közben a brit szervezőknél, hogy gondolják újra a szerződést egy olyan társasággal, amelynek köze van a bhopali katasztrófához.

Az ominózus céget 2001-ben felvásárolta az a Dow Chemical nevű vállalat, amely nemrégiben szponzorációs megállapodást kötött a londoni olimpia szervezőivel. „Határozottan respektáljuk az indiaiak érzelmét, mert ez egy rettenetes katasztrófa” – fogalmazott a NOB elnöke, hozzátéve: megértik a fájdalmat, a szomorúságot, ugyanakkor ki kell jelenteni, hogy a Dow Chemical a bhopali szörnyűségnek nem volt a részese.

Rogge hangsúlyozta: örül annak, hogy az Indiai Olimpiai Bizottság nem tervezi a londoni olimpia bojkottját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.