A világelső Djokovics idén három Grand Slam-tornán, Ausztráliában, Wimbledonban és a US Openen is diadalmaskodott, az év során összesen 70 mérkőzést nyert meg és mindössze hatszor szenvedett vereséget.
Ezen kívül Novak Djokovics, a férfi tenisz-világranglista éllovasa nyerte el az év legjobb balkáni sportolója címet. A bolgár nemzeti hírügynökség által évente rendezett szavazáson ezúttal a horvát alpesi síelő, Ivica Kostelic lett a második, a bolgár hosszútávúszó Petar Sztojcsev pedig a harmadik. Djokovic 91, Kostelic 61, míg Sztojcsev 40 voksot kapott az újságíróktól.
A 21 éves Kvitova nagy meglepetésre győzött Wimbledonban, megnyerte az isztambuli WTA-világbajnokságot, valamint a cseh válogatottal a Fed Kupában is diadalmaskodott.
Az ITF a GS-, ATP- és WTA-tornákon, valamint a Davis és a Fed Kupában mutatott teljesítmény alapján választotta meg az év legjobbjait.