Budapestre költözik az Eger

A Vasas Illovszky Stadionjában fogadja ellenfeleit idei utolsó két hazai mérkőzésén az Eger a labdarúgó OTP Bank Ligában.

BL
2012. 10. 31. 13:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tóth Dénes, az Egri FC klubigazgatója arról tájékoztatott, hogy kedden levelet kaptak Szilágyi Sándortól, a debreceniek klubvezetőjétől, miszerint az Oláh Gábor utcai stadiont túlzsúfoltsága és a kedvezőtlen időjárás miatt a hátralévő két alkalommal nem tudják biztosítani az egriek számára. „Eddig is köszönettel tartoztunk a DVSC-nek, hogy ideiglenesen befogadtak bennünket és természetesen megértettük az érveiket – mondta szerdán Tóth Dénes. – Az új helyzetben megnéztem a lehetséges helyszíneket, egyeztettem a sorsolásokat és a Vasas-pálya jöhetett szóba abban a tekintetben, hogy az eredetileg kiírt időpontokban rendezhessük meg a találkozókat.”

Tóth hozzátette, az angyalföldi egyesület vezetése korrekt módon segítséget nyújtott, így szerdán be is adta a kérelmet a magyar szövetség (MLSZ) versenybizottságához, hogy november 10-én 16 órától az Egri FC–Budapest Honvéd, valamint november 24-én 18.30-tól az Egri FC–Szombathelyi Haladás mérkőzést az Illovszky Stadionban rendeznék meg.

A villanyvilágítás hiánya miatt pályaválasztóként eddig három helyszínen – Debrecen, Diósgyőr, Illovszky Stadion – lépett pályára a jelenleg 15. helyen álló újonc együttes, amely tavasszal már valóban saját pályáján fogadhatja riválisait, ugyanis a tervek szerint addigra befejeződnek a szükséges beruházások és fejlesztések.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.