Megerőltetés nélkül nyert a Győr

Az előző idényben finalista Győri Audi ETO KC a horvát Koprivnica elleni sima, ötgólos győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

TK
2012. 10. 13. 17:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Győr a hetedik percben – 0-2 után – talált be először, addig háromszor a kapufa mentett a vendégkapus helyett. A rohanásban az ETO a 13. percben érte utol a kaproncai alakulatot (5-5), ám ettől nem nyugodott meg, továbbra is rengeteg hiba jellemezte Ambros Martin együttesének játékát. A spanyol edző a tehetetlenséget látva a 19. percben, 5-7-nél időt kért. Ennek hatására gyorsan egyenlő lett az állás, és ekkor a horvátok próbálták rendezni a sorokat. A győri lendületet azonban már nem tudták megtörni, így a 23. percben először tudott vezetni az egyébként esélyesebb házigazda csapat. A szünet előtti utolsó 11 percet 6-0-ra hozta a Győr, amely tripla emberelőnyben (!) zárta az első, illetve kezdte a második félidőt. A vendégektől a nyitó játékrészben csak Damnjanovic (5) és Tatari (2) volt eredményes.

A szünetet követően megint előjöttek a korábbi hibák, emiatt nem nőtt a különbség. A Koprivnica azonban hiába tett kísérletet a felzárkózásra, annyira nem volt erős, hogy ez sikerüljön neki. Negyedórával a vége előtt, 18-15-ös állásnál a vendégek edzője időt kért, de ez sem hozott fordulatot.

Az ETO – a sok rontás ellenére – magabiztosan őrizte előnyét, a hajrában pedig már az összpontosítással sem volt gond, így alakult ki az ötgólos siker.

A végső győzelemre is esélyesek közé sorolt Győr jövő szombaton Kolozsváron lép pályára a helyi Jolidon Cluj vendégeként.

Női BL, B csoport, 1. forduló:
Győri Audi ETO KC – Koprivnica (horvát) 24-19 (11-7)
gól: Amorim 5, Görbicz 4, Lekic 3, Orbán 3, Löke 3, Szepesi 2, Radicevic 2, Rédei-Soós 1, Kovacsics 1, illetve Damnjanovic 9, Z. Covic 4, Tatari 3, Milanovic Litre 1, Horvat 1, A. Covic 1

Vasárnap játsszák: Krim Ljubljana (szlovén)–Cluj (román) 19:30

A csoportból az első két helyezett jut a középdöntőbe, a harmadik átkerül a KEK-be.

Az előző két KEK-sorozatot megnyerő FTC–Rail Cargo Hungaria vasárnap 14 órakor az orosz Dinamo Volgograd vendége lesz. A zöld-fehérek öt év elteltével szerepelnek ismét a BL főtábláján, céljuk a nyolc közé, azaz a középdöntőbe jutás.

A Balatonfüred a szerb Vojvodina otthonában, míg a Tatabánya saját pályáján a norvég Elverumtól kapott ki négy góllal a férfi kézilabda EHF Kupában, a legjobb 32 közé jutásért zajló párharca első, szombati felvonásán.

A visszavágót mindkét együttes nehéz helyzetből kezdi majd, de a Balatonfürednek valamivel könnyebb a dolga, mivel hazai környezetben dolgozhatja le hátrányát, míg a tatabányaiak Norvégiában lépnek pályára a jövő hét végén.

Eredmények:
férfi EHF Kupa, a 32 közé jutásért, 1. mérkőzés:

Vojvodina (szerb)Balatonfüred 29-25 (12-11)
A visszavágót jövő szombaton 18 órától rendezik Balatonfüreden.

Tatabánya-Grundfos – Elverum (norvég) 23-27 (10-13)
A visszavágót jövő vasárnap 18 órától játsszák Norvégiában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.