A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapjának beszámolója szerint a középpályás kedden még külön tréningezett a keret tagjaitól, szerdán azonban – miután az orvosi vizsgálat kimutatta, hogy sérülésének már nincs nyoma, a vádlijában nincs folyadék – délután csatlakozott az együttes többi játékosához.
Kedden este Csányi Sándor MLSZ-elnök meglátogatta a csapatot Telkiben, és részt vett azon a köszöntésen, amelyet a közelmúltban kerek válogatottságot ünneplő játékosoknak rendeztek. Dzsudzsák Balázs és Vanczák Vilmos az 50., Szabics Imre és Koman Vladimir a 25. válogatottsága alkalmából kapott emlékplakettet a szövetség elnökétől. Ezúttal vehette át a 75. válogatottságáért járó elismerést Király Gábor, aki mostanáig már 88 alkalommal szerepelt a nemzeti együttesben.
A magyar válogatott tagjai kedden már taktikai elemeket is gyakoroltak Telkiben, szerdán megbeszélés és egy edzés szerepel a programban.
Pénteken zárt kapus mérkőzésen fogadja a magyar válogatott Romániát világbajnoki selejtezőn. A Nagyváradon élő Jenei Imre korábbi román és magyar szövetségi kapitány a mérkőzés kapcsán elmondta, kiegyensúlyozott meccsre számít, szerinte mindkét csapatban az utóbbi négy évben megtörtént a generációváltás. Jenei Imre rendkívül sajnálatosnak tartja, hogy közönség nélkül kell lejátszani a budapesti világbajnoki selejtezőt. Szerinte biztosan lett volna 3500-4000 román és közel ötvenezer magyar szurkoló a lelátókon. Hozzátette, örömmel hallotta, hogy még a román játékosok némelyike is nehezményezte, hogy zárt kapus lesz a mérkőzés.