A kontinensviadal első magyar érmét Medveczky szerezte. A 25 éves versenyző féltávnál még csak a negyedik volt, a hajrában azonban sikerült egy helyet előrébb lépnie. A győzelem szintén egy magyaré, Benedek Dalmáé lett, bár ő tavaly óta már Szerbiának gyűjti a sikereket.
„Volt egy taktikám, ahogy felépítettem a pályát, de 600-700 méternél nagyon megcsapott az oldalszél, és a végén már szenvedtem rendesen. Nagyon magasan ülök a hajóban, és sok erőmet elvette a harc a széllel – mondta az MTI-nek Medveczky. Kissé elérzékenyülve hozzátette: „Nagyon örülök ennek a bronznak, hiszen először indultam a felnőtt mezőnyben egyesben, ráadásul miután tavaly nem jutottam ki egyetlen versenyre sem, sokan azt hitték, abbahagyom a versenyzést. Magam is gondolkodtam rajta, de most azt remélem, hogy ennél magasabb csúcsokat is meghódíthatok ebben az évben.”
A további egyes számokban nem termett babér a magyaroknak: a felkészülés során betegséggel bajlódó olimpiai bajnok kenus Vajda Attila éppen leszorulva a dobogóról negyedik lett, míg a 20 éves kajakos Dombvári Bence szép teljesítményt nyújtva ötödikként ért célba az erős mezőnyben.
A párosok küzdelmei egy magyar negyedik hellyel kezdődtek a Szilvásy Nóra, Szabó Petra duó révén, majd jött a távot tekintve kakukktojás verseny, a női kajaknégyesek 500 méteres küzdelme. A Kárász Anna, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Douchev-Janics Natasa összeállítású magyar kvartett jól kapta el a rajtot, majd – csakúgy mint a pénteki előfutamban – remek látványt nyújtva szelte a vizet, s már féltávhoz is elsőként érkezett. A riválisok a folytatásban is csak a hátukat nézhették, s az egység nagyszerű győzelmet aratott. A vezérevezős Kárász pályafutása első felnőtt Eb-aranyát szerezte, míg Kovács Katalin már 28 kontinentális elsőségnél jár.
„Nagyon izgultam a verseny előtt, hogy megfeleljek az elvárásoknak, de a tegnapi előfutam-győzelem azért megnyugtatott és magabiztosságot adott a mai döntőre – mondta az eredményhirdetés után a 21 éves Kárász. – Az Eb előtt három közös edzésünk volt, a többiek sokat segítettek a felkészülésben és most, a finálé előtt is. Rendkívül boldog vagyok ezzel az aranyéremmel, már nagyon régen hallottam a magyar himnuszt, úgyhogy ez most nagyon jólesett.”