Tombolás az Arénában: Sastin Marianna világbajnok

Sastin Marianna az 59 kilogrammosok döntőjében technikai tussal legyőzte a bolgár Tajbe Husszeint.

TK
2013. 09. 19. 18:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Mariann olyan versenyző, aki az utolsó pillanatig hajt, ezt most is megmutatta. Ez a siker már nagyon kijárt neki, végre neki jött össze minden ahhoz, hogy világbajnok legyen” – összegezte felesége teljesítményét Wöller Ákos.

Barka Emese bronzérmet nyert a nők 55 kilogrammos súlycsoportjában. „Erőben Emese sokkal jobb, sima bronz lesz, annak kell lennie” – mondta az MTI-nek Wöller Ákos vezetőedző fél órával Barka bolgár Mimi Hrisztova elleni helyosztója előtt. A tréner tömör véleménye és jóslata az első éremmérkőzésen gyorsan beigazolódott.

A Vasas 23 éves versenyzője nagyon motiváltan lépett szőnyegre, az első pillanattól agresszívabbnak tűnt riválisánál. A bolgár az első két percben Barka kezét fogta, és próbálta kiszabadítani magát riválisa fogásaiból, ám még így is majdnem hátrányba került fél perc után. Ekkor Barka mögé kerülését még ki tudta védeni, a mérkőzésvezető viszont passzivitás miatt alig több, mint egy perc után már hangosan biztatta aktívabb birkózásra, majd másfél percnél hivatalosan is figyelmeztette, pontosan harminc másodperc múlva pedig megintette. Ez, mint később kiderült, Hrisztova vesztét jelentette, ugyanis a bolgár megpróbált támadólag fellépni, ám Barka kiválóan megkontrázta és a földön azonnal tusveszélybe forgatta. A korábbi vb-ötödik bolgár birkózó nem tudott mit kezdeni a leszorítással, s hamar két vállra került.

„Nagyon boldog vagyok. A kiválóan sikerült felkészülésnek köszönhetően egész nap jól ment a birkózás, a közönség nagyon felspanolt, és a végén feltettem a pontot az i-re. A célom az volt, hogy koncentráltan és jól birkózzak, ez összejött. Az idei eredmények alapján tudtuk, hogy ez elég lehet az éremszerzéshez. Mondhatni, hogy elégedett vagyok, de lesz ez még jobb is” – mondta Barka Emese, aki hozzátette, úgy érzi, beérett és mostantól számolni kell vele a világversenyeken.

A Vasas kétszeres Eb-harmadik birkózója pályafutása első világbajnoki érmét szerezte meg, egyben ő a magyar csapat második érmese ezen a vb-n. Kedden Veréb István állhatott fel a dobogó legalsó fokára a szabadfogásúak 84 kg-os kategóriájában.

Eredmények:
női 55 kg:
1. Josida Szaori (Japán)
2. Sofia Mattsson (Svédország)
3. Barka Emese és Valerija Koblova (Oroszország).
A döntőben: Josida–Mattsson 5–0

női 59 kg:
1. Sastin Marianna
2. Tajbe Husszein (Bulgária)
3. Munkhtuya Tungalag (Mongólia) és Julija Ratkevics (Azerbajdzsán).
A döntőben: Sastin–Husszein 8–2 – technikai tus

női 63 kg:
1. Icso Kaori (Japán)
2. Battsetseg Soronzonbold (Mongólia)
3. Jekatyerina Larionova (Kazahsztán) és Elena Pirozhkova (Egyesült Államok).
A döntőben: Icso–Soronzonbold 7–0 – technikai tus

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.