Döntetlen Milánóban, német győzelem Londonban

A Dortmund Londonban verte az Arsenalt, a Barca döntetlent ért el Milánóban. Szalaiék kikaptak a Chelsea-től.

KG
2013. 10. 22. 20:47

Milánóban Robinho szerzett vezetést a házigazdáknak egy formás támadás végén, azonban a katalánok még az első félidőben egyenlíteni tudtak Messi révén. A második félidőben már nem változott az eredmény, s igazságosnak mondható döntetlen született. A H csoport másik meccsén a Celtic 2–1-re verte az Ajaxot.

A Schalkéban Szalai Ádám kétgólos hátrányban, a 71. percben szállt be a Chelsea ellen. A mérkőzést végül a londoni kékek nyerték Torres duplájával és Hazard góljával 3–0-ra.

A Premier League-et és eddig a BL-csoportot is vezető Arsenal meglepetésre kikapott odahaza a legutóbbi idényben döntős Dortmundtól, melynél Jürgen Klopp vezetőedző eltiltás miatt nem lehetett ott a kispadon.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:

Steaua Bucuresti (román)–FC Basel (svájci) 1–1 (0–0)
gól: Tatu (88.), illetve Diaz (48.)

FC Schalke 04 (német)–Chelsea (angol) 0–3 (0–1)
g: Torres (5., 69.), Hazard (87.)

A csoport állása: 1. Chelsea 6 pont (8-2), 2. Schalke 04 6 (4-3), 3. FC Basel 4, 4. Steaua Bucuresti 1

F csoport:

Arsenal (angol)–Borussia Dortmund (német) 1–2 (1–1)
g: Giroud (41.), illetve Mkhitaryan (16.), Lewandowski (82.)

Olympique Marseille (francia)–Napoli (olasz) 1–2 (0–1)
g: Ayew (86.), illetve Callejon (42.), Zapata (67.)

A csoport állása: 1. Borussia Dortmund 6 (6-3), 2. Arsenal 6 (5-3), 3. Napoli 6 (4-4), 4. Olympique Marseille 0