Hosszú Katinka elképesztő: hat szám, hat érem

Hosszú Katinka a moszkvai úszó-vk-állomás szombati napján mind a hat számában érmet nyert.

BuL
2013. 10. 12. 18:40

A Vasas világ- és Európa-bajnoka, aki az első két vk-viadal után jelentős fölénnyel áll az élen az összetett pontversenyben, az orosz fővárosban először második lett 800 m gyorson a világcsúcstartó spanyol Mireia Belmontétól alig elmaradva, egyéni csúcsához közeli, 8:22.17 perces idővel.

A verseny honlapja szerint ugyancsak másodikként végzett a 200 m gyors döntőjében, amelyben a 100 m gyors idei világbajnoki ezüstérmese, a svéd Sarah Sjöström mögött érkezett be a célba 1:54.15 perces teljesítménnyel. A folytatásban előbb egy harmadik helyet szerzett – 100 m pillangón 57.67 másodperccel –, majd bő egy óra alatt negyedik fináléjában úszva ezüstérmes lett 50 m háton, magyar csúcsánál 42 századdal gyengébb, 27.46 másodperces idővel. Nála itt csak a szám tavalyelőtti junior-világbajnoka, az ukrán Darina Zevina volt gyorsabb.

Az ötödik próbálkozása aztán meghozta számára az aranyérmet is: 200 m vegyesen – amelyben augusztus 7-én 2:03.20 perccel világcsúcsot állított fel az eindhoveni vk-versenyen – tetemes előnnyel, 2:06.86-tal elsőként csapott a célba. Befejezésképpen pedig a 200 m hát döntőjében igazolta sokoldalúságát, egyszersmind rendkívüli állóképességét is, amikor – gyakorlatilag nonstop, kétórás versenyprogramot teljesítve – a harmadik helyet szerezte meg 2:07.21 perccel.

Kiválóan kezdte a moszkvai viadalt a Jövő SC-s Verrasztó Dávid is, aki 4:06.92 perccel – hatalmas, az ezüstérmeshez képest több mint három másodperces előnnyel – diadalmaskodott a 400 méteres vegyesúszásban.

Húga, a három döntőben szerepelt Verrasztó Evelyn 800 m gyorson a hatodik lett 8:37.32-vel, 200 m gyorson nyolcadikként végzett (2:00.27 p), 200 m háton pedig hetedikként zárt (2:11.83).