Jól szórakozott a közönség Nagy Laciék BL-meccsén

Az MKB-MVM Veszprém 44–27-re legyőzte csütörtökön a vendég ukrán Motor Zaporizzsját a férfi BL-ben.

TK
2013. 10. 10. 18:55

A magyar együttes az első körben simán, 28–15-re nyert Szentpéterváron, majd a csoport rangadóján 30–29-re legyőzte a Rhein-Neckar Löwent. A Zaporizzsja a német gárda otthonában pontot szerzett (31-31), később pedig minimális különbséggel verte a Croatia Zagrebet.

Jól kezdett a Veszprém, remek támadójátékának köszönhetően a 8. percben már 7–3-ra vezetett, ekkor időt kértek a vendégek. Védekezési stílust váltott a Motor, felzárkózott 12–9-re, ám a hazai időkérést követően megint nőtt a különbség, amely a szünetig hétgólosra hízott.

A folytatásban sem kényelmesedett el a Veszprém, ennek köszönhetően a 41. percben már 27–17 volt az állás, majd a végén igazi örömkézilabdát láthatott az Aréna közönsége.

A Veszprém a következő fordulóban, jövő vasárnap Zágrábban lép pályára.

A csoport, 3. forduló:
MKB-MVM Veszprém – Motor Zaporizzsja (ukrán) 44–27 (20-13)

Szombaton játsszák:
Szentpétervár (orosz) – Croatia Zagreb (horvát) 14.00
Celje (szlovén) – Rhein-Nackar Löwen (német) 16.30

Az állás: 1. Veszprém 6 pont/3 mérkőzés, 2. Zaporizzsja 3/3, 3. Celje 2/2 (50-46), 4. Zagreb 2/2 (54-52), 5. Rhein-Neckar Löwen 1/2, 6. Szentpétervár 0/2

A csoportból a legjobb négy jut a nyolcaddöntőbe.