Real-győzelem a BL-ben, a Juve csak a harmadik

A Real Madrid nagy csatában 2-1-re legyőzte a Juventust, s ezzel továbbra is hibátlan a mérlege.

MD
2013. 10. 23. 21:10

A madridi találkozó első félidejében változatos, izgalmas csatát vívtak a felek. A Real Cristiano Ronaldo révén gyorsan vezetést szerzett, ám az ötletes támadásokat vezető Juventus egyenlíteni tudott Fernando Llorente góljával. A félidő derekán aztán Giorgio Chiellini feleslegesnek tűnő szabálytalansága után Ronaldo büntetőből ismét a Realt juttatta vezetéshez.

A szünetig az állás nem változott, majd a második félidő elején Chiellinit – kissé talán túl szigorúan – kiállította a bíró. Ez a momentum alapvetően változtatta meg a meccs képét, mert a Real egy-két helyzeten kívül nem erőltette a támadásokat, míg a Juve emberhátrányban nem tudott átütő lenni, az eredmény így nem változott. A Real kilenc ponttal vezeti a csoportot, a Juve viszont két pontjával már csak a harmadik a Kobenhavnt biztosan legyőző Galatasaray mögött.

Ronaldo három kör után hét gólt szerzett, s ez csúcsbeállítás a BL-ben.

A szerdai napon a címvédő Bayern München a vendég Viktoria Plzent, a Paris Saint-Germain pedig a hazai pályán játszó Anderlechtet ütötte ki 5–0-ra. Utóbbi találkozón a svéd Zlatan Ibrahimovic négy gólt szerzett.

Eredmény:
Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Bayer Leverkusen (német) – Sahtar Donyeck (ukrán) 4-0 (1-0)
gól: Kiesling (22., 72.), Rolfes (50.), Sam (57.)

Manchester United (angol) – Real Sociedad (spanyol) 1-0 (1-0)
gól: Martínez (2., öngól)

Az állás: 1. Manchester United 7 pont, 2. Bayer Leverkusen 6, 3. Sahtar Donyeck 4, 4. Real Sociedad 0

B csoport:
Real Madrid (spanyol) – Juventus (olasz) 2-1 (2-1)
gól: Ronaldo (4., 29., utóbbi 11-esből), illetve Llorente (22.)
kiállítva: Chiellini (48., Juventus)

Galatasaray (török) – FC Kobenhavn (dán) 3-1 (3-0)
gólok: Melo (10.), Sneijder (38.), Drogba (45+1.), illetve Claudemir (88.)

Az állás: 1. Real Madrid 9 pont, 2. Galatasaray 4, 3. Juventus 2, 4. Kobenhavn 0

C csoport:
Anderlecht (belga) – Paris Saint-Germain (francia) 0-5 (0-3)
gólok: Ibrahimovic (17., 22., 36., 62.), Cavani (52.)

Benfica (portugál) – Olimpiakosz (görög) 1-1 (0-1)
gólok: Cardozo (83.), illetve Dominguez (29.)

Az állás: 1. Paris Saint-Germain 9 pont, 2. Olimpiakosz 4 (5-5), 3. Benfica 4, 4. Anderlecht 0

D csoport:
Bayern München (német) – Viktoria Plzen (cseh) 5-0 (2-0)
gólok: Ribéry (25., 61., az első 11-esből), Alaba (37.), Schweinsteiger (64.), Götze (91.)