Tüntetők zavarták meg a BL-meccset

A Schalke 04 egygólos győzelmet aratott kedden a Basel vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

PR
2013. 10. 01. 21:30

A német együttesben a magyar válogatott Szalai Ádám a szünetben csereként lépett pályára. A találkozó nem sokkal a kezdés után öt percre félbeszakadt, mert négy Greenpeace-tüntető ereszkedett le a stadion tetejéről egy hatalmas sárga molinót kifeszítve. A protestálók a BL-t is támogató Gazprom ellen tüntettek.

A játéknap legnagyobb meglepetését az olasz bajnokságban is botladozó AC Milan okozta azzal, hogy a hosszabbításban büntetőből egyenlítve csak döntetlent ért el az Ajax Amsterdam otthonában.

A többi meccsen a papírforma érvényesült: a legutóbb döntős Borussia Dortmund simán, három góllal verte a vendég Olympique Marseille-t, az angol éllovas Arsenal hazai pályán 2–0-ra győzött a Napoli ellen, a Chelsea négygólos különbséggel verte idegenben a Steaua Bucurestit, a Barcelona pedig a Celtic vendégeként gyűjtötte be a három pontot 1–0-s sikerével, míg az Atlético Madrid hátrányról fordítva nyert 2–1-re Portóban.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló:
E csoport:
FC Basel (svájci)–Schalke 04 (német) 0–1 (0)
gól: Draxler (54.)

Steaua Bucuresti (román)–Chelsea (angol) 0–4 (0–2)
gól: Ramires (20., 55.), Georgievski (44., öngól), Lampard (90.)
A csoport állása: 1. Schalke 04 6 pont, 2. Chelsea 3 (5–2), 3. FC Basel 3 (2–2), 4. Steaua Bucuresti 0

F csoport:
Borussia Dortmund (német)–Olympique Marseille (francia) 3–0 (1–0)
gól: Lewandowski (19., 80., utóbbit 11–esből), Reus (52.)

Arsenal (angol)–Napoli (olasz) 2–0 (2–0)
gól: Özil (8.), Giroud (15.)
A csoport állása: 1. Arsenal 6 pont, 2. Borussia Dortmund 3 (4–2), 3. Napoli 3 (2–3), 4. Olympique Marseille 0

G csoport:
FC Porto (portugál)–Atlético Madrid (spanyol) 1–2 (1–0)
gól: Martinez (16.), illetve Godin (58.), Turan (86.)

korábban:
Zenit (orosz)Austria Wien (osztrák) 0–0
piros lap: Witsel (44., Zenit)
A csoport állása: 1. Atlético Madrid 6 pont, 2. FC Porto 3, 3. Austria Wien 1 (0–1), 4. Zenit 1 (1–3)