Nagy László nélkül is pazar a Veszprém

Az MKB-MVM Veszprém 24-21-re nyert a szlovén Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.

BuL
2014. 10. 18. 20:25

Az előző kiírásban negyedik helyen záró veszprémiek nélkülözték egyik legjobbjukat, a lovaglóizom-szakadással kezelt Nagy Lászlót és a korábban éppen Celjében szerepelt Lékai Mátét.

A magyar bajnokot több mint ezer szurkoló kísérte el. A meccs elején Marguc büntetőt rontott, ennek ellenére uralta az első félidőt a Veszprém, átlagban minden kapott gólra kettővel válaszolt. 6-11-nél Schuchot és Terzicet is kiállították, a kettős emberhátrányban két góllal csökkent a különbség. A szünet előtt a remeklő Gulyás újabb találatával 14-9 lett.

A folytatásban gyorsított a Celje, azonban Mikler szenzációsan védett. Ekkor nem kapott olyan sok segítséget a védelemtől, mint korábban. Kénytelen volt időt kérni a házigazda, amely 16-20-szal fordult az utolsó negyedórára. A tartalékos Veszprém fokozatosan fáradt, az 51. percben 19-20-nál már Carlos Ortega próbálta rendezni a sorokat.

A Celje előtt többször adódott egyenlítési lehetőség, azonban kritikus pillanatban Mikler büntetőt védett. A hajrában nyugodtabb volt a Veszprém, ez pedig győzelmet ért.

A BL-ben közel egy hónapos szünet lesz, a Veszprém november 15-én az ugyancsak hibátlan macedón Vardar Szkopje otthonában lép pályára.

Vasárnap játsszák:
Montpellier (francia) – Vardar Szkopje (macedón) 17.00
Rhein-Neckar Löwen (német) – Csehovszkije Medvegyi (orosz), Mannheim 19.30

Az állás: 1. Veszprém 8 pont/4 mérkőzés, 2. Vardar 6/3, 3. RN Löwen 2/3 (84-79), 4. Celje 2/4 (111-116), 5. Montpellier 2/3 (88-94), 6. Csehov 0

Korábban a Szeged is sikerrel vette a szombati kanyart.