A Salzburg nagyon odapörkölt a Dinamo Zagrebnek

Gulácsiék kiütéses sikere továbbjutást ért, közben Dzsudzsákék is nyertek és továbbjutottak, ahogy a Sevilla is a legjobb 32 közé került.

VZ
2014. 11. 06. 22:17

A kapus Gulácsi Péterrel felálló Red Bull Salzburg 5–1-re nyert a Dinamo Zagreb vendégeként a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki, negyedik fordulójában, ezzel bebiztosította továbbjutását a legjobb 32 közé. A magyar játékos végigvédte a találkozót, amelyen csapata a második félidőben szerzett négy góllal kiütéses vereséget mért a horvát együttesre.

A Dzsudzsák Balázzsal felálló Dinamo Moszkva eközben egygólos győzelmet aratott a vendég Estoril felett, ezzel a záró két kör eredményeitől függetlenül bejutott a legjobb 32 közé. A magyar középpályást a 76. percben lecserélték. Az F csoportban az ukrán Dnyipro megszerezte első győzelmét a csoportkörben, 2–1-re nyert az azeri Karabag otthonában.

A címvédő Sevilla magabiztosan nyert a vendég Standard Liege ellen, amelynek során a Legia Warszawa és a Fiorentina is bebiztosította továbbjutását a legjobb 32 közé.

A csoport:
FC Zürich (svájci)–Villarreal (spanyol) 3–2 (3–2)
Apollon Limasszol (ciprusi)–Borussia Mönchengladbach (német) 0–2 (0–0)
Az állás: 1. Borussia Mönchengladbach 8 pont, 2. Villarreal 7, 3. Zürich 4, 4. Apollon Limasszol 3

B csoport:
HJK Helsinki (finn)–Torino (olasz) 2–1 (0–0)
FC Köbenhavn (dán)–FC Brugge (belga) 0–4 (0–3)
Az állás: 1. FC Brugge 8 pont, 2. Torino 7, 3. FC Köbenhavn 4, 4. HJK Helsinki 3

C csoport:
Aszterasz Tripolisz (görög)–Tottenham Hotspur (angol) 1–2 (0–2)
Besiktas (török)–Partizan Beograd (szerb) 2–1 (0–0)
Az állás: 1. Besiktas 8 pont (8-3), 2. Tottenham Hotspur 8 (8-3), 3. Aszterasz Tripolisz 4, 4. Partizan Beograd 1

D csoport:
Astra (román)–Celtic Glasgow (skót) 1–1 (0–1)
Dinamo Zagreb (horvát)–Red Bull Salzburg (osztrák) 1–5 (0–1)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Salzburg 10 pont, 2. Celtic Glasgow 8, 3. Dinamo Zagreb 3., 4. Astra 1

E csoport:
Panathinaikosz (görög)–PSV Eindhoven (holland) 2–3 (2–1)

G csoport:
Sevilla (spanyol)–Standard Liege (belga) 3–1 (2–1)
Feyenoord (holland)–HNK Rijeka (horvát) 2–0 (2–0)
Az állás: 1. Sevilla 8 pont, 2. Feyenoord 6, 3. Standard Liege 4 (4-5), 4. Rijeka 4 (5-7)

H csoport:
VfL Wolfsburg (német)–Krasznodar (orosz) 5–1 (0–0)
Everton (angol)–Lille (francia) 3–0 (2–0)
Az állás: 1. Everton 8 pont, 2. Wolfsburg 7, 3. Lille 3, 4. Krasznodar 2

I csoport:
Sparta Praha (cseh)–Slovan Bratislava (szlovák) 4–0 (2–0)
Napoli (olasz)–Young Boys (svájci) 3–0 (1–0)
Az állás: 1. Sparta Praha 9 pont (11-4), 2. Napoli 9 (8-3), 3. Young Boys 6, 4. Slovan Bratislava 0