Nem sikerült ugyanez 400 méter női vegyesen Jakabos Zsuzsannának, aki kilencedik lett (4:31,95), 200 méteres női pillangóúszásban pedig Szilágyi Liliána a 12. helyen ért célba (2:06,66), így ő sem folytathatja.
Bekerült a szerda esti fináléba a 4×200 méteres női gyorsváltó: a Verrasztó Evelyn, Kapás Boglárka, Gyurinovics Fanni és Jakabos Zsuzsanna alkotta négyes 7:46,21 perccel a nyolcadik, még éppen döntőt érő helyet csípte el.
Kiszorult ugyanakkor 100 méter férfi háton az elődöntő tizenhatos mezőnyéből Balog Gábor (52,30 másodperc) és a nyitónapon duplázó Bernek (52,82) is: előbbi a teljes rangsorban a huszonötödik, utóbbi huszonhetedik lett. A férfiak 100-as pillangószámában sem maradt magyar szereplő: Biczó Bence harminchetedikként (52,52), Szabó Norbert negyvenegyedikként (53,12) végzett.
A 13 esztendős tehetségek közül Gyurinovics Fanni 50 méter mellen a negyvenegyedik (32,02), Késely Ajna 100 méter háton a negyvenhetedik pozícióban zárt (1:02,01). Fanni ideje így is szenzációs korához képest, nemcsak a 13, hanem a 14 évesek korosztályában is országos csúcs. A 4×200-as gyorsváltó harmadik tagjaként elért 1:58,34 perces ideje is három korosztályban lenne országos csúcs – ha a váltó első embereként úszta volna. Persze a 0,60 másodperces reakcióidőt figyelembe véve Fanni ugyanúgy rajtolt, mintha nem repülővel ugrott volna a medencébe. (Természetesen hitelesítésről így sem lehet szó.)
A szerda délelőtti fellépők sorában eredetileg ott volt Gyurta Dániel, a 200 méteres mellúszás olimpiai, világ- és Európa-bajnoka is, 100 méter selejtezőjében, ám végül nem állt rajthoz. Ugyanitt elindult, és a harminckettedik lett Horváth Dávid (59,59).















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!