A katalán csapat legyőzte a lengyel Kielcét a kölni négyes döntő elődöntőjében.

2015. 05. 30. 15:15

1. elődöntő:
Barcelona (spanyol)–Kielce (lengyel) 33-28 (16-14)

Idegesen kezdett mindkét csapat, a nyolcszoros győztes (1991, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005, 2011) katalánok nyugodtak meg előbb, és a 14. percben már 8-4-re vezettek. A jó cserék révén feljött a Kielce, és sikerült felzárkóznia.

A második félidőt három Barcelona-találat vezette be, de erre négy góllal válaszolt a magyar férfiválogatott szövetségi kapitányi tisztét is ellátó Talant Dujshebaev együttese, amelynek a 38. percben az egyenlítés is sikerült (20-20). A lengyelek a lélektanilag fontos vezetést viszont nem tudták megszerezni, a hajrában pedig jobban összpontosított a Barcelona.