Nem juthat tovább a magyar női kosárlabda-válogatott

Harmadszor is kikaptak a lányok Sopronban.

2015. 06. 14. 20:24

Stefan Svitek szövetségi kapitány együttese – amely előzőleg a svédektől és a litvánoktól szenvedett vereséget – vasárnap 69-46-ra maradt alul a címvédő spanyolokkal szemben.

A magyar csapat gyorsan 2-11-es hátrányba került, majd 14 pontra is meglépett a veretlen ellenfél. A nagyszünetben 26-34 volt az állás. Fordulás után a magyarok Honti Kata révén három pontra feljöttek, ekkor megcsillant a remény, de az utolsó negyed elején bemutatott 12-2-es spanyol roham végleg szertefoszlatta a reményeket.

A 0/3-as mérleggel álló magyarok Európa-bajnokságokon legutóbb 2003-ban, Görögországban nyertek mérkőzést, azóta ugyanis csak 2009-ben jutottak ki Eb-re, akkor pedig három vereséggel búcsúztak Lettországban. A válogatott hétfőn 19 órakor a szlovákokkal csap össze, már tét nélküli mérkőzésen.

„Ahogy a litvánok ellen, úgy most a spanyolok ellen is nagyon nagy energiáinkat felemésztette a felzárkózás, és az utolsó negyedre már nem volt erőnk. De előrelépés az előző évekhez képest, hogy három negyeden át tartani tudtuk a lépést az Európa-bajnokság címvédőjével. Egyelőre nagy a különbség a két ország kosárlabdázása között, és ez látszott is. De hétfőn este van még egy meccs a szlovákok ellen” – mondta az MNO-nak a mérkőzés után Honti Katalin, a magyar válogatott legjobbja.

„Itt tartunk egyelőre, az első két meccset kellett volna megnyerni, a svédek és a litvánok ellen” – mondta rendkívül csalódottan Vajda Anna.

„Szerettük volna az egy-egy elleni játékban, a gyors ellentámadásokban megakadályozni a spanyolokat, hogy ne szerezzenek könnyű kosarakat, mert ebben a legjobbak. Amikor ez sikerült, szorossá tudtuk tenni a meccset. Az összesen dobott 46 pontunk viszont nagyon kevés” – vélte Fegyverneky Zsófia.

A csoport (Temesvár):
Franciaország–Románia 76-67 (20-18, 17-22, 17-20, 22-7)
korábban:
Montenegró–Ukrajna 84-71 (25-21, 24-14, 18-27, 17-9)
A csoport állása: 1. Montenegró 6 pont/3 mérkőzés (234-184), 2. Franciaország 6/3 (240-197), 3. Ukrajna 5/4, 4. Csehország 4/3, 5. Románia 3/3

B csoport (Nagyvárad):
Törökország–Görögország 61-50 (14-13, 11-17, 16-6, 20-14)
korábban:
Olaszország–Lengyelország 66-55 (17-22, 18-9, 16-20, 15-4)
A csoport állása: 1. Fehéroroszország 6 pont/3 mérkőzés, 2. Görögország 5/3 (160-157), 3. Törökország 5/3 (170-171), 4. Olaszország 4/3 (188-191), 5. Lengyelország 4/4 (208-247)

C csoport (Szombathely):
Lettország–Oroszország 68-62 (22-15, 14-16, 11-17, 21-14)
korábban:
Szerbia–Nagy-Britannia 76-54 (21-12, 15-14, 28-12, 12-16)
A csoport állása: 1. Szerbia 6 pont/3 mérkőzés (241-186), 2. Lettország 6/4 (258-263), 3. Oroszország 5/3, 4. Horvátország 4/3, 5. Nagy-Britannia 3/3

D csoport (Sopron):
korábban:
Litvánia–Svédország 70-68 (15-17, 18-12, 28-22, 9-17)
Spanyolország–MAGYARORSZÁG 69-46 (21-13, 13-13, 10-15, 25-5)
A csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont/3 mérkőzés (223/185), 2. Litvánia 6/4 (279/291), 3. Szlovákia 5/, 4. Svédország 4/3, 5. Magyarország 3/3