Ortega nélkül is óriási győzelmet aratott a Veszprém

Hétfőn menesztették az MVM Veszprém edzőjét, ám a csapat így is magabiztosan elverte a Flensburgot.

B. Molnár László
2015. 09. 26. 17:19

.Annak ellenére, hogy az MVM Veszprém hétfőn szerződést bontott a spanyol Carlos Ortega vezetőedzővel, elképesztő hangulatban, ötezer fanatikus előtt parádés játékkal 28-24 arányban győzött a Veszprém a német Flensburg elleni BL-csoportmeccsen. A találkozó hőse Momir Ilic volt, ám valamennyi hazai játékos, valamint a végig fergeteges hangulatot biztosító közönség is megérdemli a dicséretet.Egy biztos, a hét eleji, edzőváltással fűszerezett hangulat abszolút nem éreztette a hatását a szombati Veszprém–Flensburg BL-csoportmeccs előtt. Már kora délután megindult egyfajta népvándorlás a Veszprém Arénához, ahol a szurkolók között maximum az okozott némi feszültséget, hogy kedvenceik hány góllal verik meg a 2014-es BL-győztes német gárdát.Meglesz közte tíz is, ha a legjobb formánkat futjuk– jelentette ki egy férfi, aki az egész családjával érkezett, míg voltak olyanok, akik azt vallották, hol van az az egygólos siker. A Veszprém szombatig négy alkalommal mérkőzött meg az európai kupákban a Flensburggal, amely azon kevés csapatok közé tartozik, mely ellen negatív a csapat mérlege: egy győzelem és három vereség.A zsúfolásig megtelt Aréna közönsége fél órával a nagy meccs előtt elkezdett hangolni, és mire a csapatok a pályára vonultak, már pokoli hangulat uralkodott a csarnokban, amely szinte felrobbant, amikor Nagy Lászlóék megérkeztek a bemutatásra. Ezekben a percekben vált nyilvánvalóvá mindenki számára, itt csak és kizárólag győzhet a hazai gárda. Ekkor már a veszprémiek legifjabb szurkolója, egy másfél éves kisfiú is elfoglalta a helyét, ám ő még nem értette, miért tombol vagy ötezer felnőtt, azt kiabálva: ORTEGA!Elképesztő gólpárbajjal telt az első pár perc, egyik kapus sem tudott labdát fogni, egészen a kilencedik percig, amikor Mikler végre-valahára hárított egy lecsorgó labdát, és az ellentámadásból Pálmarsson találatával a veszprémiek átvették a vezetést, majd elhúztak néggyel (10–6).A játékosok és a nézők szinte együtt lélegeztek, a szurkolótábor – úgy ötezer ember – azonnal reagált, ha Nagy Lászlóék támogatást kértek tőlük. Rájuk is fért, ugyanis a huszadik perc táján kisebb hullámvölgybe került a hazai csapat, ám Mikler sokadik bravúrja, majd Nilsson találata újra a helyes mederbe terelte a meccs menetét (14–9).Ekkor a megbízott veszprémi mester úgy gondolta, pihenteti Momir Ilicet, Nagy Lászlót és Iváncsik Gergőt a kezdő hatosból. Sajnos az ötlet nem jött be, ugyanis Christian Zeitz csak a kapufákig jutott, míg Ivan Sliskovic még egy lövésig sem. Így az első félidő végére egy gólra olvadt a Veszprém előnye (15–14).De legalább vezetett a sokszoros magyar bajnok a 2014-es BL-győztes ellen!A második félidőben aztán az alapcsapat jött vissza a hazaiaknál, ennek köszönhetően – Ilic, Nagy és Ugalde García találataival – azonnal elment néggyel a Veszprém (18–14). Tombolt a lelátó – „Mindenki szurkoljon!” – egyre keményedett a játék, mely miatt Nagy László csuklója megsérült, így ismét vezérét veszítette a hazai csapat. Ráadásul Mikler figyelme is kihagyott párszor, így senki sem csodálkozott azon, hogy a negyvenedik percben a magyar válogatott hálóőrét Mirko Alilovic váltotta a kapuban.A Flensburg feljött két gólra (19–17), és a közönség rákezdett: „Harcoljatok! Harcoljatok!” A hazaiak Palmarsson irányításával és Ilic gólerős játékával rövid időn belül ismét megnyugtatóbb előnyt szereztek (22–18). A második félidő felénél ismét rövidzárlat állt be a Veszprém játékában, és a németek megérezték a „vérszagot”, ismét feljöttek egy találatra (22–21), ám a közönség újra és újra erőt adott a csapatnak. Sajnos az orosz játékvezetők ezekben a pillanatokban kissé tisztelni kezdték a 2014-es BL-győztest, és igencsak furcsa ítéleteikkel versenyben tartották a Flensburgot.Ám Alilovicot még ők sem tudták megállítani, aki egymás után védte ki a német próbálkozásokat, így a Veszprém tartani tudta a kétgólos előnyét (25–23). A szurkolók egy pillanatra sem csüggedtek, ha kellett, állva, ha kellett énekelve, ha kellett tapsviharral buzdították kedvenceiket, így nem csoda, hogy az emberhátrányban gólt szerző Ilic nagy örömében kiszaladt a nézőtérre.A hajrát ismét négygólos előnyben kezdhette a magyar bajnok, BL-ezüstérmes gárda (27–23), és ekkor sokakban felvetődött, vajon ezúttal bírja-e az utolsó percek csatáját a Veszprém. Érezte ezt Xavier Sabaté mester is, aki két perccel a vége előtt időt kért, hadd fújjon csapata egy kicsit.Ám ezúttal nem jött a hullámvölgy, és ilyen csodálatos közönség előtt nem lehetett veszíteni. A vége 28–24 a Veszprém javára, amely ezzel egyrészt javított a mérlegén a Flensburg ellen, másrészt immár megszerezte az első sikerét az idei BL-sorozatban.Nem véletlenül zúgott a találkozó után a Sabaté, Sabaté kiáltás, a beugró spanyol tréner első vizsgája jelesre sikerült.Xavier Sabate, a Veszprém edzője: „Sikerült megnyernünk ezt a meccset, jelenleg az a legfontosabb a számomra. Döntő volt a sikerünkben, hogy az első húsz percben sikerült nagy előnyt szereznünk, miután kihasználtuk, hogy a Flensburg ezúttal nem tudta alkalmazni legfélelmetesebb fegyverét, a lerohanásokat. Ráadásul a második félidőben nemcsak a kapusaink teljesítménye javult fel, hanem a védekezésünk is összeállt, ami az alapja lett a mai győzelemnek. Ez a siker a csapat és a korábbi edző, Carlos Ortega munkájának az eredménye. Jelenleg azokat tartom a legjobbaknak, akik ma lehetőséget kaptak, és ezek a játékosok éltek is a bizalommal.Aron Palmarsson, a Veszprém négy gólt szerző irányítója: „Remek érzés volt, hogy ennyi szurkoló állt mögöttünk, ilyen atmoszférában egyszerűen csodálatos játszani. Sajnos az első húsz perc remeklése után kissé elkényelmesedtünk, de szerencsére sikerült visszatalálnunk a helyes útra, így nem maradt el a remélt győzelem. Megadtuk a bizalmat új edzőnknek, mindent beleadtunk, hogy győzelemmel mutatkozhasson be a BL-ben.”Ljubomir Vranjes, a Flensburg edzője: „Gratulálok a két pont megszerzéséhez a Veszprémnek, hiszen megérdemelten győztek a mai meccsen. Jól játszott mindkét gárda, de ilyen közönség előtt egyszerűen nem tudtak a hazaiak veszíteni. Elégedett vagyok a csapatom teljesítményével, annak ellenére, hogy a meccsen volt megközelítőleg tizenöt perc, amikor hibákat követtünk el, és ez ellen a Veszprém ellen ezt nem lehet elkövetni. Ugyan sikerült az első félidő végén visszajönnünk a meccsbe, de összességében esélyünk sem volt a pontszerzésre.Tobias Karlsson, a Flensburg csapatkapitánya: „Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelten nyerte meg a találkozót. Abszolút elégedetlen vagyok a játékunkkal, hiszen csak időnként tudtunk azon a szinten teljesíteni, ami a BL-ben egy ilyen találkozón a sikerhez kell. Túl sokat hibáztunk, de nincs baj, hiszen van még rengeteg lehetőségünk a javításra.”Bajnokok Ligája:A csoport, 2. forduló: MVM Veszprém – Flensburg-Handewitt (német) 28-24 (15-14)