A Szolnok nyerte a bajnokságot

Az együttes a döntő negyedik mérkőzésén megszerezte harmadik győzelmét a Fehérvárral szemben.

2016. 06. 10. 17:41

A pénteki, székesfehérvári találkozón a vendégcsapat két ponttal bizonyult jobbnak, ezzel 3-1-re nyerte meg a párharcot és hetedszer lett bajnok.

Az első három összecsapáson mindkét döntős hozta a kötelező győzelmet hazai pályán: a múlt szerdai nyitányon 86-80-ra nyert a Szolnok, a Fehérvár szombaton 91-66-tal visszavágott, majd kedden ismét az Olaj nyert 91-85-re. A negyedik mérkőzésre visszatért Anthony Myles és Strahinja Milosevic: a Fehérvár amerikai és a Szolnok szerb légiósát dulakodás miatt kiállították a második találkozón, ezért egyikük sem játszhatott kedden. A Tisza-partiakat irányító Stojan Ivkovic továbbra sem számíthatott sérült irányítójára, Wittmann Krisztiánra.

Az Alba dolgát nehezítette, hogy az NB I-ben még egyetlen pályahátrányban lévő csapat sem fordított meg döntőt 1-2-ről. A Szolnok ebben a szezonban győzött Fehérváron, az volt az Alba legutóbbi hazai veresége.

Ezúttal lényegesen jobban kezdett a Szolnok, mint a döntő második mérkőzésén. Pár perc elteltével magához ragadta az irányítást, nagyon hatékonyan védekezett és pontosan dobott, míg a hazai csapatnak nem jöttek be a kísérletei. Ennek eredményeként a második negyed közepén 15-16 ponttal vezetett a vendégegyüttes, és a Fehérvár a nagyszünetig csak 12-re zárkózott fel.

A harmadik szakasz első felében sem változott a játék képe, a Szolnok továbbra is magabiztosan kosarazott, Dzunics Braniszlav, a Fehérvár trénere ekkor még nem tudta felrázni játékosait. A különbség 40-60-nál már húszpontnyira nőtt, ezután viszont a hazaiak percei következtek, jó hajrával kilenc pontra zárkóztak fel (57-66). A negyedik negyedre nagyon összeszedte magát a Fehérvár, 14 másodperccel a vége előtt csak két pontra volt a Szolnoktól (73-75), a végén pedig két büntetőt dobhatott 76-78-nél, de Simon Balázs kihagyta az elsőt, majd a másodikat már szándékosan, hogy a lepattanóból összejöjjön egy kinti kosár, ám nem alakult ki dobóhelyzet.