Hosszú Katinka bejelentése: Nem tudok érmeket ígérni

Ki fog adni magából mindent az olimpián, de nem garantálja, hogy a dobogó bármelyik fokára feláll.

2016. 07. 26. 11:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hosszú Katinka elmondta még, hogy ezt a programot használják fel az új úszócentrum kialakításakor. Leendő edzőiket pedig folyamatosan továbbképzik. Shane, mint mondta, szorosan együtt fog működni az edzők képzésében és az intézmény vezetésében, és ő is segít például az úszótechnikák helyes elsajátításában.

A centrum vezetője Darren Ward lesz, aki videóüzenetben üdvözölte az újságírókat, ő jelenleg már Brazíliában van, a riói olimpia helyszínén – hangzott el Hosszú Katinka sajtótájékoztatóján.

Kérdésre válaszolva elmondta, szeptembertől elhagyja a Vasast is, és az Iron Aquatics versenyzője lesz, a válogatott vezetésével pedig szent a béke.

És hogy hol lesz az Iron Aquatics? Egyelőre a személyi vezetés van meg, részletekkel nem szolgálhat, januártól lehet csatlakozni hozzájuk, a céget bejegyezték, ami alapjául szolgál a projektnek.

Az olimpiára kitérve elmondta, az elmúlt három év gyakorlatilag a riói olimpiáról szólt, most már szinte csak várják, hogy medencébe ugorjon a versenyeken, magát a munkát elvégezték, most pihenési fázis van, úgy érzi, mindent megtett azért, hogy sikeres legyen, sérülés és betegség nem szólt közbe.

– Nagyon jó pozícióban vagyok a kazanyi vb óta, más nem került közel az időeredményeimhez 200 és 400 m vegyesen. Azért nem ígérek semmit, mert ez a sport. A 2012-es győztesre sem tippelt senki, pláne nem a világcsúcsára. Hogy mikor lennék csalódott? Ha nem adnék ki magamból mindent, szabadon – fogalmazott Hosszú Katinka, akinek az egész családja ott lesz a riói uszodában.

Ismert, Hosszú Katinka nevéhez méltó, igazából a vetélytársaknak szóló hallgatás után jelentette be múlt csütörtökön, hogy 100 és 200 méter háton, 200 méter pillangón, valamint 200 és 400 méter vegyesen ugrik medencébe az ötkarikás játékokon, míg a gyorsúszó számokat (100, 200, 400, 800 m), amelyeken szintén indulási jogot szerzett, kihagyja. A két vegyesúszó számban az egész világ aranyesélyesként tartja számon.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.