A veszprémiek szerződtették az RK Celje Pivovarna Lasko 22 éves szlovén válogatott beállósát, Blaz Blagotinseket. A 202 cm magas, 116 kg súlyú játékos három évre, 2019. június 30-ig írt alá a magyar rekordbajnokhoz. A játékos a 31-es számú mezt fogja viselni – írja az mkb-veszprem.hu.
Blaz Blagotinsek jelenleg a szlovén válogatottal készül a riói olimpiára, és attól függően csatlakozik a Telekom Veszprém csapatához, hogy elutazik-e a nemzeti csapattal Brazíliába.
A magyar és a szlovén klub egy hosszú távú megállapodást is kötött: „A szlovén és a magyar klub között több évtizedre visszatekintve is remek a kapcsolat, nemcsak az egyesületek, de a szurkolók között is. Ebben a kapcsolatban sikerült most még magasabb szintre lépni azzal, hogy a felek hosszú távú együttműködési megállapodást kötöttek. Mostantól a két fél az utánpótlásképzés területén kölcsönösen betekintést enged a másik számára a saját rendszerébe. A két egyesület között ezáltal lehetővé válik az egymástól való tanulás, célként kitűzve a folyamatos fejlődést a fiatalok nevelésének terén. Köztudott, hogy a celjei modell rendkívül sikeres, így ez az együttműködés a veszprémi kézilabda számára óriási lehetőséget rejt a jövőre nézve. A megállapodás része az is, hogy a Celje csapata a következő három idényben pályára lép majd Veszprémben a nyári felkészülési időszakban.”
A nap folyamán a bakonyiak már bejelentették, hogy a csapat kapitányával, Nagy Lászlóval, 2019-ig szerződést hosszabbított.