Meg kell jegyeznünk: a női párosok negyeddöntőjétől eltérő módon Póta mérkőzését nem tűzte műsorra az M4 sportcsatorna, helyette a Nyíregyháza – Puskás Akadémia NB II-es labdarúgó-mérkőzés szerepelt műsoron.
A harmadik szettben aztán önbizalomtól duzzadó játékot mutattunk, és alig pár perc alatt eljutottunk szettlabdáig, de hogy ne történjen meg az első játszmában látott blama, időt kértünk, és 10-8-nál, aztán gyorsan befejeztük (11-8).
A negyedik játszma Pergel black-outjával kezdődött, 8-0-ra elhúztak De Nuttéék, azután viszont teljesen kiengedtek, Pergel pedig felébredt, és egymásután ütötte a csuszához közeli pontokat. Az Európa-bajnokság eddigi talán legdrámaibb szettjében 12-10-re győztünk. Már 3-1 volt a szettarány az Eb-éremért, bronzmeccs ugyanis nincs a tornán.
Jött aztán a veszedelmes ötödik szett, ahol szorgalmasan felépített előnyüket Niék nem hagyták elveszni (11-9 oda). A hatodik játszma derekán De Nutte látványosan összeszedte magát, és Ni Xia Lian segítsége nélkül is megleckéztette az ütéseit (alig) fogadó Madarászt.
Döntő játszmára került sor tehát. A kulcsfontosságú első pont óriási üdvrivalgásra talált a Tüskecsarnokban, de De Nutte nem tudott visszaesni, Pergel Szandra pedig szervát is rontott a nagy kapkodásban. 4-4-nel értük utol őket, és 5-4-es magyar vezetésnél cserélhettünk térfelet és felállást is. A lélektani előny a magyar kettősnél volt, a rétestészta hosszúságúra nyúlt mérkőzés viszont alig akart eldőlni. 5-5, 6-6 és 7-7 után először Niék szakadtak el először két pontra, de De Nutte idegent szervált 9-8-nál, Ni Xia Lian pedig elrontotta a következő fogadást, 10-9 után pedig az első meccslabdát megcsinálta a magyar páros, amely így már biztosan páros a budapesti Eb-n.

















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!