Az Eb meccse volt: már biztos érmes a magyar hölgypáros

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Madarász Dóra Pergel Szandrával az oldalán vágott vissza Ni Xia Lianéknak.

2016. 10. 22. 9:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Meg kell jegyeznünk: a női párosok negyeddöntőjétől eltérő módon Póta mérkőzését nem tűzte műsorra az M4 sportcsatorna, helyette a Nyíregyháza – Puskás Akadémia NB II-es labdarúgó-mérkőzés szerepelt műsoron.

A harmadik szettben aztán önbizalomtól duzzadó játékot mutattunk, és alig pár perc alatt eljutottunk szettlabdáig, de hogy ne történjen meg az első játszmában látott blama, időt kértünk, és 10-8-nál, aztán gyorsan befejeztük (11-8).

A negyedik játszma Pergel black-outjával kezdődött, 8-0-ra elhúztak De Nuttéék, azután viszont teljesen kiengedtek, Pergel pedig felébredt, és egymásután ütötte a csuszához közeli pontokat. Az Európa-bajnokság eddigi talán legdrámaibb szettjében 12-10-re győztünk. Már 3-1 volt a szettarány az Eb-éremért, bronzmeccs ugyanis nincs a tornán.

Jött aztán a veszedelmes ötödik szett, ahol szorgalmasan felépített előnyüket Niék nem hagyták elveszni (11-9 oda). A hatodik játszma derekán De Nutte látványosan összeszedte magát, és Ni Xia Lian segítsége nélkül is megleckéztette az ütéseit (alig) fogadó Madarászt.

Döntő játszmára került sor tehát. A kulcsfontosságú első pont óriási üdvrivalgásra talált a Tüskecsarnokban, de De Nutte nem tudott visszaesni, Pergel Szandra pedig szervát is rontott a nagy kapkodásban. 4-4-nel értük utol őket, és 5-4-es magyar vezetésnél cserélhettünk térfelet és felállást is. A lélektani előny a magyar kettősnél volt, a rétestészta hosszúságúra nyúlt mérkőzés viszont alig akart eldőlni. 5-5, 6-6 és 7-7 után először Niék szakadtak el először két pontra, de De Nutte idegent szervált 9-8-nál, Ni Xia Lian pedig elrontotta a következő fogadást, 10-9 után pedig az első meccslabdát megcsinálta a magyar páros, amely így már biztosan páros a budapesti Eb-n.

Egy német kettős ellen délután 16.15-kor következik az elődöntő! Madarász Dórának sikerült a visszavágás Ni Xia Lian ellen.

Pergel Szandra (M4 Sport): – Ennél izgalmasabb nem is lehetett volna, de az első szett elbukása után volt olyan pont, amikor biztos voltam benne, hogy győzünk. Tegnap voltunk nassolgatni…

Madarász Dóra (M4 Sport): – Nagyon sok hullámvölgy volt ebben a mérkőzésben. 3-1-es szettaránynál 8-5-re is vezettünk. De döntő szett 9-9-nél nem nekünk akadtak gondjaink. A hitünk volt a döntő. Az elődöntőben bármi megtörténhet, lesz esélyünk.

Pergel, Madarász – Ni, De Nutte (luxemburgi): 4:3 (11-13, 13-11, 11-8, 12-10, 4-11, 9-11)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.